• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze
#35
Díky za vyřešení problému :-)
Snad to zabere, až to provedu.
Ale pořád tím pádem nějak nechápu princip fungování. Myslel jsem, že to bude fungovat úplně stejně jako dosud, akorát stažené informace se budou ukládat do té databáze.
Teď to ale vypadá, jako bych tu databázi měl napřed nakrmit.
I kdyby - pak nechápu a to byste mi teda mohli vysvětlit, jak to vlastně má probíhat dál ......
1. stáhnu nový film
2. dám jej na NAS třeba do již existující složky
3. CO SE DĚJE DÁL? Kdo (co) bude dále zodpovědný za stažení nových metadat?

No a s tím co zatím tedy moc nechápu souvisí i následující - jaký postup mám tedy vlastně zvolit?
Mám zase postahovat všechny metadata "postaru", abych měl co exportovat a importovat?
Všechno, nebo stačí třeba jen něco?
Holt to souvisí s tím, že nevím, CO SE MÁ DÍT VLASTNĚ DÁL.

Jinak teda - anglicky neumím, tudíž používám google translator. A proč jsem neudělal to, co jste předpokládali, že jsem udělal?
Píšu co napsal translator:
"1.Export Místní knihovna
I silně naznačuji, obnovovat svou knihovnu médií z nuly na MySQL (jen osobní preference). Chcete-li k tomu, že tento krok přeskočit. Ale pokud byste chtěli, aby nešel přes opětovné skenování celé knihovně pak můžete exportovat aktuální knihovnu pro import později do MySQL knihovny médií."

Pochopil jsem to tedy tak, že ten export/import není nutný a že se vlastně všechno - po přidání zdrojů bude skenovat znova. Toto teď při pokusech dělám pořád dokola, tak když doporučoval začít z nuly - zvolil jsem možnost z nuly a všechno vymazal.

Ještě bych poprosil o nějaký postup, co mám vlastně dělat dál. Po Export to snad zvládnu.
Ale podle návodu dál jsem poněkud zmatený (a úplně na začátku, než jsem s tímto vůbec udělal první krok jsem se chtěl zeptat, KTERÉ kroky se vlastně týkají mně osobně, když chci rozjet ve finále MyPhpAdmin na NASu a v návodu popisuje vlastně dvě možnosti. Nabyl jsem totiž dojmu, že vlastně bude stačit postupovat až od druhé stránky onoho návodu. Špatný dojem???
Netuším zatím totiž přes překladač, jak vlastně vůbec budu to vyexportované zase importovat ......
Musím pokračovat bodem 2. Vlastní Místní MySQL Server ???? - tam jsem poněkud silně tápal a pak jsem byl rád, že jsem se tomu SSH vlastně vyhnul.
A ted kdyz zacinam zase studovat bod 2 - zacinam mit z toho hruzu. Vubec nevim co bych mel delat. Nejedu na linuxu, takze jak nainstalovat SSH na linuxu ------ no proste tady jsem uz totalne mimo. Doufam znovu, ze napisete, ze toto delat nemusim :-(

EDIT: kdyz ted znova a znova ctu ten navod az do konce, predtim jsem nabyl dojmu (a mam jej do ted),ze mi vlastne bude stacit, kdyz toto cele rozhybu na jednom zarizeni (po pridani advancedsettings.xml do TV s androidem bych rekl ze to funguje, pridal jsem dalsi zdroj se serialy, porad bych rekl ze to funguje - tedy i bez importu). Pak jsem myslel, ze podle navodu bude stacit do kazdeho dalsiho zarizeni nakopirovat ty dva soubory a to bude cele. Jenomze po pridani techto souborů do Xtreameru tento vlastne nefunguje a proto vlastne zacal kolotoc mych otazek.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - od ClonyXXL - 13.3.2016, 10:22

Přejít na fórum:


Prochází: 11 host(ů)