• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vlastní nastavení "barevných" tlačítek a konfigurace JSON příkazů
#3
Script mám připraven a z části se v problematice orientuji.
1. Postup s Keymap editorem jsem to zkoušel ze začátku, bohužel ten neodchytí žádný kód tlačítka, nezobrazí se v GUI a ani se nezapíše do keymaps .xml souboru.
2. Moc dobře si uvědomuji tento problém, zkoušel jsem to především z důvodu, že v systémové složce existují keymap soubory, které nelze najít v uživatelské části, netušil jsem jestli Kodi reaguje na mnou vytvořené .xml soubory (dle mého to není možné) 
3. Možná se pletu, přeci jen jsem začátečníkem. Ale měl jsem za to, že při ovládání přes HTTP se využívá právě JSON příkazů. To je dle mého důvod proč Keymap Editor nic neodchytí ... neodchytí, nezapíše, ale rozhodně signál z aplikace pod iOS registruje, 5s odpočítávaných ke stisku nové klávesy okamžitě zmizí.
4. Betu jsem začal používat z několika důvodů, jednak jsem myslel, že se přechodem na python 3 změnilo registrování příkazů z aplikace pod iOS. Dále jsem měl chuť vyzkoušet jak je na tom podpora HDR, dále řeším problém s doplňkem AudioProfiles, který byl již pro v19 vydán, aktualizován a myslel jsem že bude změna k lepšímu. A vše nejdříve jsem zkoušel řešit i ve stabilní verzi se stejným výsledkem. 
5. S editací .xml souborů si poradím bez problému, rozhodně se nemám za profi programátora, spíš jsem nadšenec (absence aktivity na fóru pramení z nedostatku času a z toho že drtivou většinu problému si řeším nejraději sám pomocí Google a komunity která už řešila všechno možné dvakrát), ale chápu syntaxe, tagy, umím se povrchově vyznat v mnoha jazycích. 
6. Dříve myšleno ve stejné verzi, samosebou. Jen mě přišlo že to bude mít souvislost mezi sebou, tak jsem doplnil problém, třeba někoho potkalo něco podobného. Jedná se vyloženě o špatné mapování signálů z oficiální aplikace pod iOS, kde chybí přiřazení levé a pravé šipky k akcím v přehrávači tak jako je to u fyzické klávesnice.         

Díky za produktivní část. Mapovací soubory chápu a vím jak fungují. Číselný kód, meta kód v tom vidím ten problém, jediný výstup kde je signál zaznamenán je přímo log Kodi (obsažen v odkazu výše). Zařízení používané na ovládání (vyslání signálu) je oficiální aplikace "Official Kodi Remote" pro iOS. Kontext ve kterém chci tlačítka definovat bude Global, pouze se jedná o změnu "tlačítka", nikoliv o definování nové akce v určitém prostředí, akce existuje a pokud se jednoduše namapuje klávesnice tak vše funguje jak má bez problému. Jak Kodi identifikuje aplikace jenž systém ovládají vzdáleně přes místní síť bohužel nevím, jen jsem na anglickém fóru dospěl k názoru, že aplikace používá JSON příkazy k ovládání rozhraní. Teoreticky by stačilo najít část systému kde jsou definovány JSON příkazy k určitým akcím a na tomto místě pozměnit co bude potřeba. 

Ideální postup funguje o tom žádná, ale pouze pokud se jedná o periferie připojené k systému přímo ať už drátem nebo bezdrátově ... klávesnice, myš, gamepad, dálkový ovladač. U zařízení, které ovládá Kodi přes místní síť (Aplikace, ovládání => Wi-Fi, router => LAN => Kodi) to nejspíš tak jednoduché nebude, nebo ano a dělám nějakou primitivní chybu ...
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Vlastní nastavení "barevných" tlačítek a konfigurace JSON příkazů - od Ckoro - 06.12.2020, 1:54

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)