• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Výběr nového systémového disku do PC
#1
Question 
Otázku jsem vznesl již na jiném fóru (představu o nákupu již nějakou mám), pro klid duše a pro ubezpečení to zkusím ještě tady u nás a vložím sem to samé co jsem psal tam, geekové jsou i zde - to dobře vím  4 Tedy k meritu věci:

Potřebuji více prostoru pro systém na mém věkem ošlehaném PC, stará 120GB Crucialka je již s místem na hraně. Úložiště by mělo být v rámci možností co nejrychlejší s kapacitou okolo 1TB. Využití PC je různorodé, občas si zahraji, upravuji fotografie, střih videa, kancelářská činnost, internet a muzika ...
 
Je mi jasné že se pohybuji na spodní hranici HW tohoto typu, což je vzhledem ke stáří mého PC pochopitelné. Současné moderní formáty MB, GK, úložišť, pamětí, ruku v ruce spojené s přenosovými "nadsvětelnými" rychlostmi dat které proudí v útrobách počítačových skříní mne tedy zatím míjejí. Upgrade mého "kalkulačkového" stařečka zatím nechystám, jednak není vhodná doba (a jak tak pročítám různá fóra, letos asi ani nebude) a jednak není ani důvod. Celková funkčnost PC je na jedničku, nijak mne neobtěžuje, netopí, je bezhlučný, defacto o něm ani nevím .... Jedinou muškou je docházející místo na systémovém SSD a o tom to tu celé je ....

Sestava:

MB - Gigabyte GA-Z97X-UD3H
Storage Interface:
- 1 x M.2 PCIe connecto
- (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280 SATA & PCIe SSD support)
- 1 x SATA Express connector
- 6 x SATA 6Gb/s connectors
(M.2, SATA Express, and SATA3 4/5 connectors can only be used one at a time. The SATA3 4/5 connectors will become unavailable when an M.2 SSD is installed.)
- Support for RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10

[Obrázek: 1000]

CPU - Core i5-4690K
RAM - 16GB
GPU - GeForce GTX 960 (4 GB)
PSU - EVGA SuperNOVA 750 G2
Disk 1 - Crucial_CT120M500SSD1 (120 GB, SATA-III)
Disk 2 - WDC WD10EURX-63FH1Y0 (1 TB, SATA-III)
OS - W10

Lze něco doporučit ? Jaký disk by jste zvolili být na mém místě ? Předem děkuji za ochotu poradit.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Výběr nového systémového disku do PC - od Rossi D - 13.4.2021, 14:14

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)