• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Starý tablet (a jiná podobná zařízení) - co s ním - využití - nápady sem !
#28
Tak prototyp na světě, takto to vypadá na 20´ LCD ....

[Obrázek: V1frH7b.jpg] 

Nic není ještě finálně hotovo ani smontováno, toto je jen první test. Neobešlo se to bez problémů. Monitor jsem musel trošku "oškubat" o serepetičky které jeho "kastle" měla, což znamenalo demontáž zobrazovadla a následné odejmutí přebytečných věcí včetně jeho "deratizace", vypadalo to v něm jako v Burundi 4 . Panel má veškeré vstupy zespodu, nic tedy netrčí ven ale naopak směřuje dolů. RPi deska včetně krátké kabeláže se následně ukryje přímo v krytu panelu a nikde nic nebude vidět.
Byl trošku chaos v příkazech pro ovládání obrazovky v systému Raspberry, neb byly staré a nefungující (pokud si někdo budete také hrát, rád poskytnu ty správné). Po vyřešení stačilo doplnit "tajnou" adresu pro spojení s webovým editorem a voala ....
Další problém byla moje zapomětlivost či nezkušenost s prací v GNU Nano editoru - ufff
Je super, že každému ze zařízení lze přiřadit ve web editoru DAKboardu jeho vlastní téma na míru ušité, takto mi to tu nyní běží bez problémů jak na 7´ tabletu, tak i na 20´ LCD.

edit : Veškerý přístup / ovládání DIY lze řešit přes konzole  MTPuTTY, PuTTy, WinSCP atd. / SFTP , samozřejmě a hlavně přes web rozhraní DAKboardu. Lze použít i VNC.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Starý tablet (a jiná podobná zařízení) - co s ním - využití - nápady sem ! - od Rossi D - 07.5.2021, 16:50

Přejít na fórum:


Prochází: 4 host(ů)