• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Starý tablet (a jiná podobná zařízení) - co s ním - využití - nápady sem !
#43
Protože mne mrzelo, že nemám co "přikovat" na stěnu, hledal jsem aspoň levný 10-12" tablet, který se vejde nad meteostanici Hyundai.
Našel jsem na Kasa (HP Tronic Zlín aka Datart) tablet Acer T10 G3 za 1100Kč. Pouze RAM 1GB, tedy v podstatě střep. Opravdu jej nikomu nedoporučuji ani pro dítě, mohlo by vám ten zdroj hněvu prohodit oknem. Brekeke

Nicméně mi šlo o zobrazení jen jedné jediné obrazovky, tedy DAKboard.
Trvalé zobrazení na displeji, vypnuty nepotřebné schopnosti tabletu.
Smůla je, že Android apka DAKboard nejde zprovoznit bez přihlášení ani pro pouhou projekci. Po přihlášení ale může kdokoli editovat nastavení.

Volba tedy padla na webový browser, kterému jako domovskou stránku zadáte adresu ze záložky DAKboard Settings & Defaults - Private URL.
Nyní přichází chvíle prozradit, jaký browser jsem použil.
Hledal jsem nějaký "lite", který umí skrýt jak vlastní adresní řádek s tlačítky, tak systémová tlačítka Androidu.

Nakonec jsem spokojený s Android aplikací Via Browser 4.2.8 od Tu Yafeng.
Z Obchod Google Play necelý 1MB. Aplikace je Open Source.
Recenze jsou všelijaké ale stránka DAKboard nemá problém.
V nastaveních jsem upravil, co potřebuji.
(Vyzkousel jsem i Opera Touch, nenašel jsem skrývání systémových tlačítek.)

Vzhled stránky DAKboard jsem zvolil Left/Right, tablet je na šířku.
Nevejdou se na něj při tak malém rozměru RSS aktuality.
Stejně je čteme z mobilu nebo jiného tabletu.
Ponechal jsem pozadí Nature & Landscape, jas asi 30%.
Ve všech volbách Android i browseru jsem zvolil tmavý režim. */ Po měsíci jsem
tmavý režim Andriodu zaměnil za světlý, tmavý se začal promítat do linek kalendáře!

Potřebuji dotvořit rámeček, který tablet přidrží, a napájení z druhé strany stěny skryté do dveřních obložek. Zatím je tablet v testovací fázi, jestli vydrží trvalé podsvícení. 3 ->-> Výsledek na obrázku 20.6.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Starý tablet (a jiná podobná zařízení) - co s ním - využití - nápady sem ! - od meda - 12.5.2021, 16:15

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)