• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PIP - obraz v obraze - doplněk
#4
Tak jak jsem slíbil, vyzkoušel jsem a upřímně řečeno, jsem z toho trochu rozpačitý. Funguje to, ale žádná hitparáda to není. Obraz není plynulý, ale stahují se vzorky podle nastavení. Nejkratší peridoa je 1 s. Takže víte, co se na programu PiP děje, ale to je vše. Otázka je, zda člověk potřebuje více.

Zdá se to ještě celé syrové, já to zatím zkoušel jen na virtuálce, postavil jsem si s LE jen pro toto testování, ale nějak jsem špatně nastavil velikost a výkon, tak možná tam bude zakopaný pes. Až budu mít více času, tak to prověřím na výkonějším stroji.

Jinak pár slov k funkci. Je to koncipované jako service, která si po spuštění z Tvheadend serveru stáhne kompletní playlist. To je vidět v logu:
Kód:
2021-08-16 19:11:19.400 T:813      INFO <general>: [pip-service] Starting
2021-08-16 19:11:19.431 T:813      INFO <general>: [pip-service] download m3u file with 498 lines from http://10.0.0.20:9981/playlist/channels.m3u?profile=matroska.
2021-08-16 19:11:19.433 T:813      INFO <general>: [pip-service] parsed 119 channels.
Matroska je nastaveno jako default, je možné zvolit i jiný profil, je ale třeba dbát na to, že to musí umět pobrat ffmeg, který musí být samozřejmě na stroji, kde běží Kodi, k diposzici. Předpokládá se verze 4.4. Autor předpokládá běh pouze na LE s Kodi 19, kde je tato verze k dispozici v repozitáři LibreELEC Add-ons. Druhým přepdokladem je Tvheadend verze 4.3.

Ovládání funkce je jednoduché a nijak zvlášť user friendly. Tady by se asi dala udělat ještě celá řada vylepšení. realizačně pro to autor používá kodi vnitřní funkci NotifyAll, což je neobvyklé a vlastně docela zajímavé řešení. Je třeba v definici mapování kláves namapovat potřebný příkaz, který funguje jako "toogle".
Kód:
<keymap>
    <global>
        <keyboard>
            <p mod="longpress">NotifyAll(service.pip, toggle_pip)</p>
        </keyboard>
    </global>
</keymap>
Screenshot přikládám:
   
a také ukázku, jak to vypadá v Tvheadend (řádek streamu, které končí v PiP okně má ID 7F):
   

Shrnutí:
  • funkce asi použitelná bude, ale jen pro přehled o tom, co se děje na jiném programu
  • určitě by se dalo vylepšit ovládání
  • samozřejmě zcela jiný level ovládání by to získalo, kdyby se doplnil script s vlastním skin designem - ale tím by se už ztratila univerzálnost, případně sjednocení vzhledu se všemi skiny
  • určitě by byla zajímavá myšlenka spojit to s novými funkcemi kodi 19 - upozorňování na začátek programu - což by ale bylo už o hodně složitější a je otázka, zda vůbec možné (spíše ne)
  • moje myšlenka, použít zdrojový kód tohoto addon jako inspiraci pro script - "živý" náhled v seznamu TV kanálů - není zas tak od věci. Určitě by to za průzkum stálo. Jen ten čas..

@bojler Dodržel jsi to, čím autor podmiňuje správnou funmkci? Tedy LE pro Kodi 19, ffmpeg 4.4 a hlavně Tvheadend 4.3?
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
PIP - obraz v obraze - doplněk - od JiRo - 12.8.2021, 9:13
RE: PIP - obraz v obraze - doplněk - od JiRo - 16.8.2021, 21:56

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)