• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PIP - obraz v obraze - doplněk
#12
Odpovídám na dotaz v SZ, zda nelze zobrazení pip spouštět příkazem. Lze, a to tak, že se v příkazu zopakuje to, co je do addon posíláno přes funkci NotifyAll a je addon-em definováno v souboru mapování kláves.

U současné verze se ale musí respektovat to, že spuštění zobrazení je možné pouze v okamžiku, běží-li Live TV. V jiném případě addon skončí s chybou. To je oproti předchozí verzi trochu rozdíl (a podle mne krok zpět, a možná chyba, kterou si autor neuvědomil?), tam byla tato situace v addon podchycena a chybová hláška se objevila pouze jako Kodi Notifikace a addon běžel dál. Oprava ale nebude nijak složitá a chystám se to autorovi na Github navrhnout. Prozatím se to dá jednoduše vyřešit tím, že mapování kláves příkazy addon zasílaných přes funkci NotifyAll se nadefinuje pouze v sekci stránky <FullscreenLiveTV></FullscreenLiveTV>. Znamená to ale ruční zásah do mapování, případně i tak, že se předefinuje mapování, které vytváří addon. V tomto případě totiž nestačí toto mapování editovat, protože addon, po nějaké změně v jeho nastavení, vygeneruje soubor mapování znova.

A na závěr ještě jedna poznámka. Pravdou je, že mě autor ve svém označení "script.service" poněkud znejistil. Addon je totiž service, žádnou tradiční script část ve smyslu, že by se např. pro zobrazení pip spustil script, v něm nenajdete. Zobrazení a volba funkcí se provádí přímo v části trvale běžící service po přijetí zprávy obsahující požadavek na vykonání příslušné funkce. Jak už jsem výše napsal, je to netradiční řešení, pro tyto účely ale naprosto vyhovující, které má naopak řadu výhod. Jednou z nich je, že absence tradičního script-u s vlastním dynamicky vytvořeným modálním oknem nemá žádný vliv na ovládání funkcí Kodi tak, jak by to naopak u toho tradičního řešení bylo. Je to jednoduché a plně funkční.

A ještě dvě doplnění pro ty, co si to ještě neuvědomili. 
  1. Zátěž systému (zejména CPU) není u tohoto addon úplně nejnižší. Celkem pochopitelně - další komunikace s Tvheadend, ffmpeg, tmpfs/ramdisk, ... Je tedy třeba počítat s tím, že se u extrémně levného a jen těsně na základní potřeby Kodi dimenzovaného HW mohou objevit problémy (navýšení teploty CPU, zpomalení reakce, atp.). Tady se ukazuje, jak jsou některé debaty na téma "Jaký HW mi stačí na provozování Kodi?" občas "jalové". Ano, v okamžiku, když si někdo ke Kodi čuchne a chce jen jednu, dvě nejčastější funkce/addons, jsou ty rady typu (stačí ti...) možná účinné, ale stačí když se nováček potká s dalšími addons, řekne si "To chci!" a je svými 1 MB RAM a levným procesorem na hranici možností. Myslete na to...
  2. U tohoto addon je vidět jasná preference Linux based (a tedy i *ELEC) systémů. Jeho poslední verze tu preferenci (s využíváním tmpfs) potvrzuje. U Windows to problém patrně také nebude, i když bude třeba více zapojit systémové znalosti a zkušenosti. Jak je to s Androidem a iOS netuším, tyto systémy jsou (co se týče Kodi) mimo mou kompetenci. U Android TV (provozovaných na HW TV přijímačů) bych pak už s něčím takovým vůbec nepočítal, tím spíše, čím je pro tuto kategorii systémů pip v Kodi asi zbytečné.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
PIP - obraz v obraze - doplněk - od JiRo - 12.8.2021, 9:13
RE: PIP - obraz v obraze - doplněk - od JiRo - 19.4.2022, 9:44

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)