• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PIP - obraz v obraze - doplněk
#15
Kodi PVR Channel stránka/widget typu Wall s živými náhledy vysílání

Zmiňoval jsem se o tom v úvodu tohoto tématu, kdy mě napadlo, zda by bylo možné v Kodi vyrobit stránku/widget s TV kanály, ve kterých by byl místo loga kanálu statický náhled z aktuáního vysílání. Použil bych tomu stejnou metodu získání náhledu, jako používá addon PIP - obraz v obraze.

Ve velmi jednoduchém testovacím příkladu, kdy mi script generuje periodicky náhledy z jednotlivých kanálů a ukládá je (pomocí ffmpeg) na RAM disk do souborů se jménem shodným se jménem kanálu, jsem dosáhl toho, že mám k dispozici "pseudo živý náhled" každého kanálu. To pseudo je na místě. Pokud zvolím nejkratší rozumnou periodu získání náhledu, tedy cca 5 vteřin, obnoví se mi, např. při cca 150 kanálech, náhled každého kanálu jednou za 12,5 minuty. Je otázka, zde je tohle něco, co bude ještě z uživatelského hlediska zajímavé. Ale to je jen jeden z problémů.

Druhým problémem je, jak vlastně náhledy (a hlavně změny v nich) zobrazit. Kodi jak známo pro zobrazení obrázků používá cache. Umožňuje to zrychlit zobrazení náhledů, zejména pak při rychlém stránkování, prohlížení seznamů nebo právě zobrazování typu "wall". Tam je cache opravdu dobrým pomocníkem. V případě, kdy se ale obsah zobrazeného obrázku mění, je tento koncept na škodu. Změnu obsahu obrázku totiž Kodi není schopno zaregistrovat, natož pak zobrazit. A to ani tehdy, pokud bych po změně obrázku dal refresh navoleného stránky. Což by, mimochodem, z praktické hlediska bylo také problematické.

No, nebudu to dále natahovat. Výsledkem mých pokusů s problematikou spojených v dané chvíli je, že má prapůvodní úvaha byla mylná a takto vymyšlenou funkci realizovat jednoduše nejde.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
PIP - obraz v obraze - doplněk - od JiRo - 12.8.2021, 9:13
RE: PIP - obraz v obraze - doplněk - od JiRo - 07.9.2022, 12:28

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)