• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upgrade PC - pomoc s výběrem HW
#26
Vše v kupě, co říci ... Stavba se trošku natáhla, čekal jsem na bracket k chlazení od Fractalu ze Švédska a pak nějak nebyla nálada a chuť (to mé zdraví). Samotná stavba proběhla perfektně, vše do sebe zapadalo jako kolečka v hodinkách. Dokonce i má první instalace "vodníka" se přes počáteční obavy zdařila na jedničku. Po smontování následovalo zapnutí přepínače na zdroji a roztřesené ťapnutí na OFF/ON tlačítko skříně. Vše se rozsvítilo jako na Matějské pouťi, dvakrát se to restartovalo, LEDky na desce se uklidnili a světe div se (fakt nekecám), najednou jsem byl v BIOSu který mne uvítal grafickými orgiemi (i animovanými) a spoustou nastavení ... Následoval load do default, provedl jsem update BIOsu (z verze 404 na verzi 1003 - docela skok) a po restartu prohlídka zda se někde něco "nehroutí" či nepřehřívá nebo nedej bože něco nechybí ... vše na svém místě a OK. CPU přítomen, RAM také, teploty perfektní, disky se hlásí všechny .. jen neustálý problém s varováním o nedostupnosti a nezapnutém ventilátoru CPU, bodejď když žádný není, že ? Tak jsem to v monitorování zakázal a je klid, divím se, že takto sofistikovaná deska nepozná, že je zapojeno jiné chlazení než vzduchem. Instalace Win 11, nebudete tomu věřit ale trvalo to necelé 3 minuty, spíše 2 a půl, docela mne to usadilo. Rychlost OS a práce v něm, nezaznamenal jsem výrazné zrychlení, co bych vlastně chtěl - honit rychlejší šipku od myši ? Co však je rychlé a to dost je veškerá práce s daty, logicky.
Osobně nemám šanci zatím tuhle skrytou počítačovou "sílu" v čemkoliv využít, CPU si "chrochtá" na 1-3% výkonu a 32GB RAM je někde okolo 12-25%. Teploty jsou vyšší jen u GK, pohybují se do 55C. CPU od 27-30C a všech 10 jader se drží okolo 22-25C. Disky M.2 jsou "teplejší" cca 30-35C, podobně je na tom i SSD-SATA Crucial ten je na 33C. Teploty jsou za celý den téměř neměnné, práce je pouze kancelářského druhu s tím rozdílem, že na monitoru pracuji v cca 3-5 oknech najednou. Herní test jsem ještě žádný nedělal ...
Celkově bych řekl, že se upgrade povedl a jsem více než spokojen. Morální zastaralost se opět prodloužila, na pár let mám vystaráno.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Upgrade PC - pomoc s výběrem HW - od Rossi D - 04.2.2022, 17:02

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)