• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upgrade PC - pomoc s výběrem HW
#27
Konečně jsem se rozhoupal a provedl upgrade grafické karty, bohužel ruku v ruce muselo dojít i k výměně téměř nové skříně která se pro zakoupenou GK jevila jako značně nevyhovující.
Kartu kterou jsem vybral byla GIGABYTE GeForce RTX 3080 Ti GAMING OC 12G, LHR, 12GB GDDR6X a skříň pro ni jsem po doporučení zakoupil opět od mé oblíbené značky Fractal Design Torrent Gray TG Light Tint.
Následně jsem provedl pár měsíců po stavbě počítače jeho novou rozborku/sborku a přemístění HW do "nového". Montáž byla ve znamení velkého prostoru skříně což velmi ulehčilo celé sestavování. Zajímavostí je "staronové" umístění a doslova "posazení" zdroje (jako do hnízda) na horní část case. Musel jsem však kvůli vodnímu chlazení prohodit řadu ventilátorů 3x140mm ze spodu skříně na čelo před radiátor a 2x180mm vrtule à la "Boeing" (tuhle velikost jsem viděl v PC poprvé naživo) šly na dno pod grafiku. Bonusem byl i přibalený držák GK od Fractalu lehce montovatelný pod tohoto grafického "bumbrlíčka" vážícího jeden a půl kila.
Skříň s "oknem" mám poprvé a líbí se mi, obě bočnice jsou z 3mm zatmaveného skla a ve spojitosti s barevnou variantou (kov) celého case působí celkově velmi hezky a designově sladěné. Airflow skříně to je jedna velká paráda, je to prostě "větrný tunel" který mi zajišťuje aktuálně 11 ventilátorů a to 3x fan zepředu, 2x 180mm fan na dně pod grafikou, 2x 140mm fan na radiátoru vodníka, 3x (2x90mm+1x80mm) fan GK a 1x 140mm větrák ve zdroji. Při běžné pracovní činnosti jsou teploty CPU okolo 25/27/29C a na GK to je cca 45/48/50C, zatím jsem neměl moc času hrát, ale při testu v 3DMarku nejsou teploty nijak dramatické. Na benchmarky si nepotrpím, jen jsem chtěl v rychlosti vidět nějaké demo hry a zátěž, hodnocení nějaké vypadlo - nic moc mi to neříká, testy tohoto druhu opravdu nedělám. Spotřeba počítače je vyšší, ale s tím jsem však počítal. Za mě velká spokojenost a doufám, že je již o pracovní nástroj postaráno a upgrade je ukončeno 1 .

Níže pár snímků z provozu a při "pracovní" zátěži (spuštěno cca 8 oken s CAD ,Office , LibreOffice , Nesting, trasování, TC + další online věci potřebné pro vzdálenou správu dat).

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Upgrade PC - pomoc s výběrem HW - od Rossi D - 08.5.2022, 14:46

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)