• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi EPG Žánre / kategórie / Farba
#2
@jojox Já jsem teď na dovplené, takže detaily dohromady nedám. Zatím tedy stručně, více, pokud bude ještě třeba, později.

ad.1 Býval tady problém s jazykem žánru. Nezávisle na tom, jaký jazyk máš v xmltv to Kodi pořád hledal podle anglických názvů žánru. Já jsem to svého času vyřešil tak, že jsme si do ini wg++ doplnil převod českých názvů žánru na anglické. A to fungovalo. Popsal jsme to tady na fóru, první příspěvek je zde https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-vlast...8#pid25808, další následuje hned za ním. Jaká je situace teď, netuším, je fakt, že mě se taky žánry u EPG získaného z wg++ neprobarvují, takže se to možná ještě nezměnilo. 

ad.2 Obecně to funguje tak, že Kodi poskytuje kódy žánrů jako čísla, odpovídající pevně definované relaci, která je definovaná přímo v kódu Kodi. Popsané je to například tady https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid...pid1250345, ale dá se to samozřejmě najít přímo v kódu na github. Pro skiny to Kodi poskytuje v položce ListItem.Property(GenreType) , ale před tím maskuje 4 spodní bity, takže ta položka může nabývat hodnoty (v hexa) x10, x20, ..., x100. Dekadicky tedy 0, 10, 20, ..., 256. Zobrazení si ale každý skin definuje nějak jinak.

U Estuary je to tak, že v definičním suboru je zobrazení barvy definováno jako výběr souboru s danou barvou se jménem shodným s kódem v uvedené položce. Ty soubory z názven 10.png, 20.png, ..., 256.png, jsou uloženy souboru textur skinu, adresáři windows/pvr/epg-genres/. Soubor 0.png je použit pro případ, že kód žánru není definován.
 
V definici zobrazení ve skinu to pak vypadá takto:
Kód:
                    <control type="image" id="2">
                        <width>58</width>
                        <height>58</height>
                        <texture border="3" fallback="windows/pvr/epg-genres/0.png">$INFO[ListItem.Property(GenreType),windows/pvr/epg-genres/,.png]</texture>
                    </control>

Pokud nevíš, co je to soubor textur skinu, tak se podívej na Texture Tool a/nebo hledej v google např. "Kodi xbt files". Ve skinu Estuary jde o soubor textures.xbt, který je uložený v adresáři .../addons/skin.estuary/media/.

Takže stručně na závěr, chceš-li to změnit v barvách žánrů, jsou dvě cesty:
  • přepsat definiční soubor skinu ve všech místech, kde se definuje probarvení dle žánru a vymyslet jiný způsov přiřazení barev kódům - těch možností je více, záleží, jak to se skiny umíš a co ti bude milejší
  • změnit obsah souborů barev v textures.xbt
V obou přípdech budeš muset sáhnout do skinu jinak, než jako jeho uživatel. Tzn. budeš muset vědět jak na to, což je ale už trochu jiná kapitola. Neví, jaké máš znalosti, tak tohle nechám na někdy jindy.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Kodi EPG Žánre / kategórie / Farba - od JiRo - 05.10.2021, 21:42

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)