• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strategie využívání video cache
#2
Cache mi nedává spát. Tedy není to nic tak vážného, ale občas mě chování Kodi překvapí. Od samotného počátku Kodi, což už pomalu bude více než 13 roků, respektuji doporučení na to, jak cache dimenzovat. Nyní jsem si řekl, poté, co jsme zjistl, že se cache nechová tak, jak jsem i vždycky myslel (viz můj předchozí příspěvek), že to podrobím dalšímu zkoumání. Začal jsem tím, že jsem nastavil hodnotu cache nad obvyklé meze, tedy takto (volnou paměť Kodi mám po jeho startu cca 3 GB):
 
Kód:
    <cache>
        <buffermode>2</buffermode>
        <memorysize>2000000000</memorysize>
        <readfactor>40</readfactor>
    </cache>
Za normálních okolností by tohle Kodi při přehrávání videa velmi brzy položilo. V mém případě ne. Přehrávání titulu z SCC běží, cache se začala plnit a plnění se zastavilo na hodnotě 1,73 GB. Viz screenshot:
   
Pravda, v logu se objevila zajímavá hláška, ale vše jinak běží dál:
 
Kód:
2022-07-03 08:59:17.597 T:4339  WARNING <general>: CFileCache::Process - <http://11.dl.wsfiles.cz/7011/X8qGZL89Op/524288000/eJw1jktrwzAQhP_LHnIStqyXJUHoMYcG+1QaiqHI1poaktiVHwWX_vduCr3NDDs73zcE8GBEJpTOnMqEBAYDeM5gAV8YXXIurXMMNrIMVvC60AzmPzeBX9KKDO70JPCCupEUD85EzqOyhTLCKIvG8RaFsDKaUqLWfWf6tnuc0wpsQ8TxfV4ShhtliaIvbOePkDDr9ibvhys2+cV+nt7O1tVTkz9hSmM6vlTPVf1aHcYj1Zb0TzPv4CVhCsJX6ucXgOk9pQ/548eecc175b612a28501cd5c3ad574e139ae7977/a01> source read returned 0! Will retry
2022-07-03 08:59:19.597 T:4339  WARNING <general>: CCurlFile::FillBuffer - Reconnect, (re)try 1
Zkouším v přehrávaném videu skákat sem a tam, cache se vždy vyprázdní a pak se začně znova plnit. A vše zdá se funguje tak jak má.

Pak se ale jeden problém přeci jen objevil. Jeden z mých service addon (který volá systémové aplikace) skončil s chybou alokace paměti:
 
Kód:
2022-07-03 08:52:45.344 T:4051    ERROR <general>: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
                                                    - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
                                                   Error Type: <class 'OSError'>
                                                   Error Contents: [Errno 12] Cannot allocate memory
                                                   Traceback (most recent call last):
                                                     File "/storage/.kodi/addons/script.speedmeter/service.py", line 9, in <module>
                                                       addon.start()
                                                     File "/storage/.kodi/addons/script.speedmeter/resources/lib/service.py", line 177, in start
                                                       rx_bytes = int(subprocess.Popen(RX_BYTES, stdout=subprocess.PIPE, shell=True).stdout.read().rstrip())
                                                     File "/usr/lib/python3.8/subprocess.py", line 858, in __init__
                                                     File "/usr/lib/python3.8/subprocess.py", line 1639, in _execute_child
                                                   OSError: [Errno 12] Cannot allocate memory
                                                   -->End of Python script error report<--
K pádu addon došlo poté, co se cache naplnilo na cca 1/3 velikosti volné paměti? To asi náhoda není...

A problémům není konec. Po úplném zastavení přehrávání a pokusu o nové spuštění stejného titulu mi SCC hlásí, že soubor, ze kterého jsem titul naposledy přehrával, teď na serveru WS nemůže najít. Pomůže až restart, po kterém se to vše vrátí do normálu.

Napsal jsem toto delší sdělení proto, aby snad někdo, kdo ať už omylem nebo cíleně vyzkouší to, co já, tedy zvětšit cache nad doporučovaný limit, nepředpokládal, že to Kodi neublíží. Sice se na první pohled může zdát, že ne, ale opak je pravdou. Takže s cache opatrně, nenechte se unést! A já se pokorně vracím k doporučenému limitu, či spíše hluboko pod něj. Kvalita mého připojení, která ostatně dokáže většinu titulů z většiny zdrojů přehrát i s vypnutou  cache, mi to umožňuje.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Strategie využívání video cachce - od JiRo - 03.7.2022, 9:46

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)