• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strategie využívání video cache
#8
Opakovaně jsme testoval chování cache s důrazem na výše uvedené varianty. Ve většině případů chování odpovídá popsanému stavu, tedy je ve výše uvedeném seznamu modu chování označen jako normální, obvyklý a očekávaný. Čas sod času (ale spíše výjimečně) se objeví i mod prodleva po prvním zaplnění cache, na poslední nich, s limitem mírně převyšující bitrate streamu se mi nepodařilo za měsíc sledování narazit ani jednou. Přikláním se tedy k názoru, že změny v chování jsou způsobeny nějakým nespojitostmi buď v chování Kodi, nebo chybou z kategorie, o které tu psal @jkmh.​​

​​​​​Najít chybu a identifikovat ji pro případ, že by problém byl někde v Kodi se mi moc nechce. Jednak pro to nemám dost podkladů a získat je, by znamenalo další zkoumání, jednak by to stejně bylo nepoužitelné, protože bych pro to musel použít Kodi s instalovaným SCC a to při hlášení bug-u na kodi.tv ze známých důvodů nemohu. Navíc, funkci Kodi ani přehrávání to nijak neomezuje, takže k tomu to řešit vlastně není žádný důvod. Krom toho, přijít tomu na kloub, čehož se ale klidně vzdám. 1

Tak nakonec jen zajímavá infomace. Ze studijních důvodů provozuji nyní hlavní obývákové Kodi s video cache nastavenou na 0B. Už mi to tak běží více než měsíc a ani jednou jsem nenarazil na to, že by mi přerávač "zabufferoval". Buffer přehrávače se pohybuje mezi 75 a 100 % a to i v "prime time" a i pro "fláky" s průměrným datovým tokem kolem 80 Mbps. Připojení - UPC/Vodafone 150/10 Mbps v Praze na Barrandově. "Zřejmě slušnej oddíl."

Za sebe tedy pokládám toto téma, alespoň pro tuto chvíli, za uzavřené.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Strategie využívání video cache - od JiRo - 08.12.2022, 9:09

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)