• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strategie využívání video cache
#9
Příležitostně jsem se opět setkal s uvedeným "divným" chování cache. Myslím tím stav, kdy se po spuštění videa načte určitý objem dat (je vidět při zobrazení Player Deboug Info v položce forward).

Po krátém zkoumání kódu (resp. komentářů v něm) jsem si vylepšill znalosti, jak vlastně cache funguje. Jednak je zřejmé, že způsob využití cache záleží na typu kontejneru a jednak jsem si opravil názor na to, jak se s celým objemem paměti určené pro cache pracuje. Většinou se totiž předpokládá, že celá alokovaná paměť je věnována dopřednému bufferu, do které se přednačítá přehrávaný obsah, ale podle všeho je pro dopředný (forward) buffer věnována pouze část paměti (75 %), zbytek pak je určen pro zpětný (back) buffer. Logika rozdělení mezi back a forward je taková, že po spuštění přehrávání, kdy back buffer není třeba, se pro forward využije celých 100 % a jak se postupně přehrává video, tak se back buffer začně plnit na úkor forward bufferu.

To by tedy patrně vysvětlovalo chování, které jsme v předchozím postu označil jako prodleva po prvním zaplnění cache, při které se zároveň postupně sníží hodnota v položce forward. Není to sice na 25 %, ale je otázka, jak ve skutečnosti a v detailech ta funce řízení video cachce funguje. Na to mi totiž nikdo nebyl schopný dát jednoznačnou odpověď.

Co se týče stavu, kdy maximální rychlost klesne na výrazně nižší hodnotu a drží se na ní, tak to přičítám pravděpodobně snižení průchodnosti profilu od Webshare ke mně. Dlouhodobě jsme to sledoval a od jisté chvíle už se to nestává. Je pravda, že u mne se obecně zvýšila maximální rychlost komunikace, které je téměř trvale na 98 % maxima tarifu (UPC/Vodafone, 150/10). Stabilita rychlosti je taková, že si dokonce mohu dovolit přehrávat i poměrně velká videa (prům. dat tok kolem 50 Mbps) s video cache nastavenou na hodnotu 0.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Strategie využívání video cache - od JiRo - 13.8.2023, 21:58

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)