• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strategie využívání video cache
#11
(13.8.2023, 21:58)JiRo Napsal(a): Co se týče stavu, kdy maximální rychlost klesne na výrazně nižší hodnotu a drží se na ní, tak to přičítám pravděpodobně snižení průchodnosti profilu od Webshare ke mně. Dlouhodobě jsme to sledoval a od jisté chvíle už se to nestává. Je pravda, že u mne se obecně zvýšila maximální rychlost komunikace, které je téměř trvale na 98 % maxima tarifu (UPC/Vodafone, 150/10). Stabilita rychlosti je taková, že si dokonce mohu dovolit přehrávat i poměrně velká videa (prům. dat tok kolem 50 Mbps) s video cache nastavenou na hodnotu 0.

Teď reaguji na jeden z dřívějších postů, věnující se citovanému stavu. Dnes jsem dělal jiné pokusy související s problémy jednoho uživatele s přehráváním obsahu jednoho seriálu z SCC (ben 10_ Alien Force 1x01). Opět došlo k situaci, kdy po spuštění přehrávání v době, kdy se plní video cache, poklesne rychlost stahování na cca méně než 50 % běžné maximální rychlosti. Ta maximální je u mne cca 147 Mbps (mám tarif 150/10 Mbps). Došlo k tomu, že se, po zaplnění bufferu na větší hodnotu než 75 % alokované cache, stahování zastaví a obnoví se až po vyčerpání cachce na těch 75 %. Zatímco to, proč se stahování zastaví, jsem už vysvětlil dříve (jde o situaci, kdy se zaplňuje zpětný buffer na úkor toho dopředného, které se stabilizuje ve chvíli, kdy se zaplnění ustálí na poměru zpětný/dopředný = 25/75), tak ten stav, proč rychlost klesne na 50 % maximální rychlosti asi není tím, že by došlo k snížení přenosové rychlosti na profilu mezi klientem a webshare (takový závěr jsme učinil v předchozím postu). Zkusil jsem totiž hned vzápětí pustit jiný stream (Black Panter: Wakanda nechť žije), a tam plnění bufferu jede maximální rychlost blížící se 150 Mbps.

Takže z těch asi tří stavů chování, které jsem se tu snažl popsat a pochopit, se dva již podařilo vysvětlit, ale ten poslední, proč u některých streamů rychlost komunikace při plnění bufferu poklesna na cca 50 % obvyklé maximální rychlosti, se mi vysvětlit nepodařilo. To, že by v okamžiku přehrávání došlo k omezení rychlosti na trase se totiž nepotvrdilo! Podle dosavadních zjištění by to tedy mohlo záviset:
  • na typu přehrávaného streamu/kontejneru
  • na konkrétním fyzickém umístění zdrojového souboru, tedy stavu, kdy by některé servery na webshare měly omezenou rychlost komunikace...
Zkusím:
  1. stream stáhnout a podívat se, co je zač
  2. budu si protokolovat adresy serverů SCC přehrávaných stremů a snažit se najít takové, u kterých je maximální rychlost komunikace omezená a zjistit, zda je tam nějaká závislost
Pokud bude mít někdo nějaký nápad, budu vděčný.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Strategie využívání video cache - od JiRo - 20.8.2023, 12:06

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)