• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strategie využívání video cache
#13
@jkmh: ad.1 Tady to mi taky není 100 % jasné. Podle mne je to nějaká historická strategie a nejsem si 100% jistý, co za ní stojí. Ještě tak bych si to dokázal vysvětlit u některých kontejnerů, kde se používá tzv. double buffer, ale proč trojnásobek, tak to asi uspokojivě vysvětlit nedokážu. Jak jsem psal výše, zkoušel jsme to šponovat na nějaká hodně vysoká čísla, ale samo Kodi to nepustilo dále, než přes 1 500 MB (U 4 GB operační paměti) a sice běželo, ale stream se už nepřehrál. Problém je, že když se to stane, tak např. SCC nahlásí, že daný stream nenalezl, ale žádný další chyba se neprotokoluje... Takže je lepší se té strategie (trojnásobek + rezerva) držet.  1

ad. 2 Tady bych měl asi vysvětlit pojmy:
  1. cache v operační paměti
    • buffermode = 0, 1, 2 nebo 4
    • memorysize > 0
  2. úplný zákaz cache, tzn. cache = 0
    • buffermode=3
    • na ostatních parametrech nezáleží
  3. cache na disku - v souboru special://home/filecache000.cache, případně special://home/filecache0001.cache, případně i vyšší čísla ...002, 003, ..., pokud už nějaké tyto soubory existují. Někdy totiž, při havárii přehrávače nebo i celého Kodi při přehrávání, tam ty soubory mohou zůstat a Kodi je ani po restartu nesmaže! To je pak dost nepříjemné, protože velikost těch souborů může být značná.
    • buffermode = 0, 1, 2 nebo 4
    • memorysize = 0
  4. cache default = není soubor advancedsettings.xml nebo v něm není tag <cache>, resp. v něm chybí některý z vnořených tagů. Pak jsou default nastaveny takto:
    • buffermode = 0
    • memorysize = 20971520 (20 MB)
    • readfactor = 4.0
    • chunksize = 65536
Jinak aktuální popis v Kodi Wiki najdeš v Advancedsettings.xml.

K té variantě nastavení č. 3 - cache na disku je samozřejmě trochu problém, pokud tím diskem je např. SD karta, protože dlouhodobé používání tohoto modu ji může zásadním způsobem zkrátit životnost. To, že je ta cache pomalejší by asi ani tolik vadit nemuselo.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Strategie využívání video cache - od JiRo - 20.8.2023, 16:48

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)