• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strategie využívání video cache
#20
@meda Ano, přesně tak. Však jsem to tam psal, že nejde o dva buffery, ale o jakési dvoudílné okno, které se pohybuje cyklicky v rámci rezervované cahce. Ta příčka mezi nimi, což je aktuální poloha v přehrávaném streamu, je ale dynamická a její "poloha v rámci okna se mění podle podle toho, kolik se toho už přehrálo. Ale jen do doby, než se dosáhne poměru 25/75. Myslím, že jsme to pochopili oba stejně.

Ono jako "dva buffery" je to třeba chápat situaci, kdy se provede skok dopředu, v rámci kterého sice stále ještě zůstaneme v rámci dopředného bufferu přednačtených dat, ale už se dostaneme mimo rozsahu toho zpětného bufferu, protože je jejich velikost rozdílná (25/75). Ale jinak je to samozřejmě úplně jedno. Jde o jeden společný datový prostor, jen se tam v kódu manipuluje s pointry, podle kterých se v rámci video cache čte a zapisuje a které se případně mění podle toho, kam a o kolik skočíme dopředu nebo dozadu...  6

@jkmh Ano, je to tak. Jen mi to hned nedocvaklo a teprve, když jsem začal formulovat to, jak ta cache vlastně pracuje, jsem si na to vzpomněl.

@meda: a @jkmh: díky za tuto konkrétní spolupráci. Myslím, že jsme zase o kousek postoupili ve znalostech, které ale zas tak potřeba nejsou. Sice teď o něco více víme, jak to funguje, ale i když jsme to nevěděli, tak nám to fungovalo dobře, ne? 1
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Strategie využívání video cache - od JiRo - 20.8.2023, 19:44

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)