• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strategie využívání video cache
#23
@meda Tak to doporučení nezní tak přesně, jako ho napsal @jkmh:, ale v zásadě to odpovídá. Wiki Kodi uvádí u parametru memorysize doslova:
 
Kód:
For the memory size set here, Kodi will require 3x the amount of RAM to be free.

My jsme si k tomu ještě přidali jakýsi bezpečnostní koeficient s hodnotou obvykle udávanou mezi 0,8 a 0,9, takže se doporučuje nastavit cache na 1/3 volné paměti krát ten bezpečnostní koeficient. Ono samozřejmě hodně záleží na typu operačního systému a na jeho dalších aplikacích a funkcích, které mohou i při spuštěném Kodi, pokud běží na pozadí, nějakou další paměť dynamicky sežrat.

Jinak, jak už jsme napsal, nějak pro tu 1/3 nemámn vysvatlení. Proto jsem se ostatně tou cache začal tak zabývat, protože mě oslovilo pár lidí s HW s malou kapacitou operační paměti, abych jim to nastavení vyladil. Zkoušel jsem v některých případech pro cache alokovat více, a většinou se nic nestalo. Ale kde je ten skutečný limit, to si netroufám generalizovat. Proto raději zůstávám u toho výše uvedeného dopručení, jen ten koeficient nastavuji na 0,9.

Na druhou stranu šponovat cache na maximum za každou cenu, protože u některých streamů dochází soustavně k načítání bufferu přehrávače nebo k hlášce "pomalý zdroj", může být tak trochu zoufalství. Uživatel by si raději měl sehnat lepší připojení a pokud to nejde, tak se prostě spokojit s tím, že si bude přehrávat pouze videa s nižším datovým tokem. To jde např. u SCC nastavit velmi dobře. Je třeba si uvědomit, že cache tu není proto aby vyřešila problém s trvale pomalým připojením, ale zejména pro to, aby vyřešila problémy s občasným zpomalením komunikace nebo přehrávání těch částí streamu, kdy se krátkodobě, díky vysoké dynamice scény, zvýší jeho datový tok. V drtivé většině postačí cache na úrovni 10 až 20 násobku default hodnoty, tedy 200 - 300 MB. Ale obecně platí, zejména pro HW s malou pamětí (TV Android např.), že každá desítka MB nad default hodnotu může pomoci. To platí hlavně pro ty, kteří se nastavení cache vůbec neobtěžovali a stále tedy jedou na default nastavení. Někdy stačí opravdu jen málo.

@jkmh Tak i ona ta default nastavení v routerch jsou taková, že to zatížení rozdělí. Nesetkal jsem se zatím s tím, že by vysoká hodnota readfactory nějak zásadně ostatní uživatele v domácí omezila. S tímhle si routery poradí.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Strategie využívání video cache - od JiRo - 20.8.2023, 23:23

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)