• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strategie využívání video cache
#25
@meda Tak chápu a rozumím tvé snaze tomu přijít na kloub. Uvažuješ tvořivě, nicméně je to stále jen "já si myslím že...". Nic proti tomu, ale pro nás (tedy pro mne určitě) je důležité to mít někde napsané jasněji (do čehož se zřejmě autorům Kodi nechce nebo nevidí důvod k tomu se tomu věnovat konkrétně) a nebo si ověřit, jaká hodnota (maximální, protože nám jde o to i z malé paměti dostat pokud možno maximum pro cache) je ještě únosná. Jak jsem už napsal osobně mi to vychází spíše než na trojnásobek na ten dvojnásobek, ale zase, je to jen dlouhodobě neověřená zkušenost a jen na některých typech systémů. Nevlastním Android TV (kde ta potřeba nafouknout cachce co možná nejvíce je asi s ohledem na velikosti operační paměti asi nejčastější), takže si s nastavením u tohoto typu sytsému nemůžu hrát.

Moc nesouhlasím s tím, co píšeš (tedy pokud jsem to správně pochopil):
(21.8.2023, 11:27)meda Napsal(a): Proč si to myslím? Kodi musí mít místo v paměti pro obsluhu video cache, data dekodérů, pro data modulů informujících o stavu cashovaného videa, pro práci doplňků titulků a kdo ví jakých ještě modulů a závislostí, které tam něco uloží v souladu s pointry a časovou osou přehrávače.
a to proto, že tohle všechno, co Kodi ještě potřebuje při přehrávání, potřebuje bez ohledu na to, na jakou hodnotu je cache nastavená. Takže tohle bych určitě s velikostí cachce nespojoval. Ta spotřeba paměti na to bude vždy (+/-) konstatní, ať je cache jak veliká chce. Možná tam bude nižší potřeba v případě, kdy bude cache úplně vypnutá (právě o modul, který obsluhuje funkci cache), ale pokudu bude zapnutá, tak to konstantní bude.

Jestli jsi to ale myslel tak, že při těch default 20 MB (pro double buffer tedy krát 2) to ostatní zabere právě těch 20 MB, takže ten trojnásobek je vlastně výsledek 2x20 MB + 20 MB, Tak si nejsme jistý, jestli je to správná úvaha. Tady samozřejmě už fabulujeme, jak to ten, kdo to napsal myslel a to je už hodně nejisté a je to spíše o subjektivních pocitech a tom, jak chápeme ten text... 8

Hele, já bych tu veskrze zajímavou diskusi už dál nešponoval. Zkusím si ještě pohrát s různými mezními nastaveními cache, a zjišťovat, co ještě projde a jak bude při tom vypadat obsazení paměti a log Kodi, ale tahle metoda zjišťování jak to v Kodi vlastně funguje, je podle mne hodně závislá na typu operačního systému. Na mém CoreELEC to vypadá, že je ještě průchozí ten dvojnásobek. Tedy nastavit cache ma polovinu volné paměti. Ale netestoval jsme to ještě s oheldem na různé porovzní podmínky (běží mi tam na pozadí Tvheadend i WebGrab++ a ty umí, bez oheldu na to, co se děje v Kodi, ukousnout pořádný flák paměti) a to ty výsledky samozřejmě zkresluje.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Strategie využívání video cache - od JiRo - 21.8.2023, 12:32

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)