• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trvale běžící *ELEC a ukončení Kodi
#27
Ukázka spuštění a zastavení Kodi 20 na instalaci CoreELEC 20. Pro startup a shutdown obrazovku je použit standardní splash obrázek Kodi 20 (pro shutdown je upravený do W/B), točící se kruh je použit z animace, které se přehrává při spuštění CoreELEC 20 a je je součástí jeho instalace. Použitý hudební motiv je ze Star Trek Generations, což jak Kodi team sám říká, byla jedna z inspirací pro volbu tohoto codename.

CoreELEC běží na Beelink GT-King (S922). Protože na tomto stroji běží i další aplikace (Tvheadend a další) a protože tento HW nemá RTC, aby ho bylo možné spouštět/probouzet v určený čas, běží CoreELEC 24/7 a přes DO se pouze vypíná a zapíná Kodi a TV )to mám hlavně kvůli teplotě, aby Beelink příliš netopil, když není potřeba Kodi. Takže to co vidíte, od prvního až do druhého stisknutí tlačítka Power na DO, a co je ohraničené odrazem mé maličkosti na obrazovce TV, je pouze spuštění a zastavení Kodi. Systém CoreELEC běží stále (před i po spuštění Kodi). Komu s zdá nábeh skinu přeci jen pomalý, tak jen poznámka, že spuštění skinu je o 5 vteřin zpožděno. Je to můj tradiční workaround, kterým už léta eliminuji celou řadu chronických problémů související se spuštěním některých klíčových addons při náběhu Kodi. Jak je dobře vidět, na spuštění funkcí samotného Kodi to ale vliv nemá. Například PVR & Live TV se spouští téměř okamžitě.

Obvykle video z Kodi nahrávám přes VPN klineta ve Windows, ale není to plynulé a při této animaci by to obzlášť nevypadalo dobře. Tak jsem to jednou zkusil takto, a protože s nahráváním z LCD obrazovky nemám žádnou zkušenost, dopadlo to, jak to dopadlo. Nahrával jsme to Nikonem Z50 a dost mě to potrápilo, protože jsem stále nemohl najít to nejlepší nastavení. Nakonec jsme to nechal na automatice. Ale pro ilustraci to snad stačí...

Poradí někdo, jak vlastně nejlépe obrazovku LCD TV tímto způsobem nahrávat?
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Trvale běžící *ELEC - od jkmh - 14.8.2022, 11:25
RE: Trvale běžící *ELEC - od JiRo - 14.8.2022, 15:27
RE: Trvale běžící *ELEC - od jkmh - 14.8.2022, 19:15
RE: Trvale běžící *ELEC - od JiRo - 14.8.2022, 22:06
RE: Trvale běžící *ELEC a ukončení Kodi - od JiRo - 22.1.2023, 13:32

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)