• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 11 Hlas(ů) - 2.27 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajímavé články - všehochuť, aneb zprávy pro Vás
NAS pro tři disky, to tu ještě nebylo. Proč to QNAP dělá?

[Obrázek: images?q=tbn:ANd9GcQnNs1r8CEYfGJPPUhXiKi...Utx-njpQZw] Citace: Síťová úložiště se od nepaměti vyrábějí pro dva nebo čtyři disky, ty profesionálnější pak i pro pět a více disků a existují i levné NASy pro jeden pevný disk. QNAP nyní představil úplně poprvé NAS pro trojici pevných disků.
Podle počtu disků lze zvolit pole RAID a právě od tří disků výše už můžete použít RAID5, jehož výsledná kapacita se rovná kapacitě dvou disků (předpokládejme disky stejné velikosti). Vedle toho u pole RAID1 (typicky pro dvoudiskové NASy) je výsledná kapacita poloviční.

U čtyř stejných pevných disků je obdobná kapacita rovna kapacitě tří disků a je tedy výhodnější. Jenže pevné disky s velkou kapacitou jsou drahé a zřejmě to bude i důvod, proč QNAP přišel s modelem TS-328.

Čtěte → [Obrázek: jnlALHr.png?1]



Příznivců placaté Země přibývá. Jen 66 % mladých Američanů nepochybuje o kulatosti zeměkoule

[Obrázek: la_secta_de_la_tierra_plana_full_landscape.jpg] Citace: V únoru se společnost YouGov rozhodla zjistit, jaký mají Američané názor na tvar Země. Za tímto účelem zveřejnila anketu, jejíž respondenti mohli vybírat z následujících pěti možností:

  • 1) vždycky jsem si myslel(a), že svět je kulatý,
  • 2) vždycky jsem si myslel(a), že svět je kulatý, ale v poslední době jsem skeptický(á)/mám pochybnosti,
  • 3) vždycky jsem si myslel(a), že svět je plochý, ale v poslední době jsem skeptický(á)/mám pochybnosti,
  • 4) vždycky jsem si myslel(a), že svět je plochý,
  • 5) jiná možnost/nejsem si jistý(á).
Nakonec se zapojilo celkem 8 215 lidí. Z výsledků plyne, že podle 2 % dospělých Američanů Země vypadá jako palačinka, zatímco 84 % se vždy domnívalo, že jde o kouli.......

Čtěte → [Obrázek: 7F7np89.png?1]



Set-top boxy s operačním systémem Android: Zmatky s písmenem M

[Obrázek: 5acd6914-aa19-b221-4975-569788693e50.jpg] Citace: Pravděpodobně největší džungle v nabídce set-top boxů s operačním systémem Android panuje u přístrojů označených písmenem M. Těm se věnuje i první díl našeho seriálu.
Pod písemným označením M můžeme najít jak „lepší těžítka“ ještě s prehistorickým Androidem 4.4, pamětí 1 GB a nespolupracujícím Google Play Store, tak i slušně výkonné poslední modely v konfiguraci 4/32 s Androidem 7.1.2 Nougat. 
Pro začátek si ukážeme základní rozdělení: máme zde označení M + číslo (široké množství kombinací, kde přidáním slůvek Plus či Pro vznikne zcela jiný přístroj), dále MX a MXQ (R, V, …), kde je uplatňován přístup zcela totožný.......

Čtěte (osvěta) → [Obrázek: VueRFyv.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Zajímavé články - všehochuť, aneb zprávy pro Vás - od Rossi D - 05.4.2018, 11:57

Přejít na fórum:


Prochází: 101 host(ů)