• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 11 Hlas(ů) - 2.27 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajímavé články - všehochuť, aneb zprávy pro Vás
Dva pohledy na věc (vlastně tři) .... 



Premiér Babiš nechal odstranit telefony Huawei z Úřadu vlády ČR

[Obrázek: 792-1308-large.jpg] Citace: Bezpečnostní kauza týkající se zařízení Huawei a ZTE zašla tak daleko, že se premiér Andrej Babiš rozhodl odstranit z Úřadu vlády ČR zařízení těchto značek. Situaci komentoval z Vídně, kde se momentálně nachází, stručně:„Já jsem zjistil před několika měsíci, že máme na Úřadě vlády nějaké mobily od Huawei. Nevím, kde se tam vzaly. Zkrátka jsem nařídil, aby šly pryč. “ Podle Dušana Navrátila, ředitele NÚKIB, používání těchto smartphonů představuje pro běžného uživatele minimální riziko. Tam, kde se mohou vyskytovat zpravodajsky citlivá data však jejich používání nedoporučuje.....

Čtěte → [Obrázek: 7F8Voft.png?2]

Šéf německé BSI: proto abychom mohli Huawei zakázat, chybí důkazy o špionáži

[Obrázek: aufgaben.jpg?__blob=normal&v=3] Citace: Arne Schönbohm, šéf Spolkového úřadu pro bezpečnost informační techniky (BSI), upozornil, že nemůže obviňovat Huawei ze špionáže a nařizovat možné zákazy jejích technologií, když pro něco takového chybí jakékoli důkazy.
Německo má být podle německých médií (viz online mutace Der Spiegel) pod tlakem USA, aby Huawei vyloučilo z důležitých zakázek. Bez důkazů se ale Schönbohmův úřad odmítá podílet na současných doporučeních technologie Huawei vyřazovat z nových projektů (jako je budování 5G sítě), nebo dokonce úplně vykazovat z telekomunikační infrastruktury operátorů. „Pro tak vážné rozhodnutí jako je zákaz jejich technologií potřebujete skutečný důkaz,“ říká Schönbohm.....


Čtěte → [Obrázek: VueRFyv.png?1]

Thumbup Thumbup Thumbup

Rozdupal jsem svůj Hujavej – je bezpečnostním rizikem. Jenže to bylo málo. Zlikvidoval jsem i zcela nový placatý televizor, protože 95 % jeho součástek bylo vyrobeno rovněž v Číně, tedy jsou jasně i ty rizikem pro mou vlast.
A já jsem český patriot, na mé zemi mi záleží. Postupně jsem obdobně jako mobil a televizor „recykloval“ také naše rádio, automatickou pračku, myčku na nádobí, mikrovlnou troubu – dokonce i bezdrátový zvonek, který mám u vchodu do domu. Všechno Čína, která neprahne po ničem jiném, než moje – rozuměj naše - aktivity monitorovat. Ve finále jsem rozsekal i počítač – tyhle řádky pak musím psát u souseda ve vedlejším vchodě, který není až takovým českým patriotem, jakým jsem já.
Jen jsem si zapomněl klíče od domu... zvonek nefunguje, mobil nemám, S.O.S. e-mail manželce poslat nemohu, protože doma PC už nemám - a kamínky do třetího patra nedohodím. A venku je velmi neútulno...

Zdroj → [Obrázek: aUTRy39.jpg?1]

Thumbup Thumbup Thumbup
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Zajímavé články - všehochuť, aneb zprávy pro Vás - od Rossi D - 19.12.2018, 13:46

Přejít na fórum:


Prochází: 99 host(ů)