• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 11 Hlas(ů) - 2.27 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajímavé články - všehochuť, aneb zprávy pro Vás
Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

[Obrázek: SuniWilliamsCrewDragon-e1527377790576.jpg] Citace: Kosmická loď Crew Dragon úspěšně absolvovala první ze dvou demonstračních misí. Minimálně podle toho, co jsme měli možnost vidět, byla úspěšná. V létě (o termínu nemá smysl nyní spekulovat) by mohla proběhnout druhá demonstrační mise. V lodi budou sedět dva astronauti. Pokud také ona dopadne dobře, může začít SpaceX vozit na Mezinárodní kosmickou stanici posádku......

Čtěte → [Obrázek: 7F7np89.png?1]



Procesory Intel můžou zase zdražit. Nedostatek 14nm čipů se prý v Q2 2019 zase zhorší

[Obrázek: intel-security.jpg] Citace: Když se podíváte do ceníků eshopů, zdálo by se, že situace s cenami procesorů Intel se už docela spravila, alespoň u čtyřjader a šestijader (Pentia zdá se pořád stojí poněkud víc, než by měla). Čekali byste tedy, že Intelu se podařilo nedostatečné zásobování 14nm čipy zvládnout a krize s výrazně vyššími cenami, která panovala před Vánoci a na podzim, už je zažehnána. Ovšem teď zase přicházejí varovné zprávy. Čas na jásání podle nich ještě není, neboť nyní se prý dostupnost opět zhorší a nedostatek či nějaké zdražení tedy zase může nastat.......

Čtěte → [Obrázek: jnlALHr.png?1]



NIX.CZ v síti nasadí hardware od CESNETu, umožní ochranu před DDoS útoky

[Obrázek: CESNET_01.jpg] Citace: Peeringový uzel NIX.CZ v rámci projektu FENIX v testovacím režimu nasadí hardwarové zařízení DDoS Protector, které vyvinulo akademické sdružení CESNET. To začalo Protectora primárně vyvíjet pro ochranu vlastní sítě a několik let se testovalo v síti CESNET2. Nasazení v propojovacím uzlu umožní získat nové zkušenosti.......

Čtěte → [Obrázek: VueRFyv.png?1]



Krize britského autoprůmyslu se prohlubuje. Nissan dále omezí výrobu v Sunderlandu

[Obrázek: Nissan%20X-Trail%20web.jpg] Citace: Japonská automobilka Nissan Motor hodlá v polovině letošního roku ukončit montáž vozů Infiniti v britské továrně v Sunderlandu. Uvedla to včera agentura Reuters. Znamená to, že výroba těchto automobilů bude stažena z Evropy, protože Nissan v Evropě tyto vozy vyrábí jen v této továrně. V únoru automobilka zrušila plány na výrobu nové verze malého sportovně-užitkového vozu (SUV) X-Trail v Británii.......

Čtěte → [Obrázek: 01XVRE5.png]



Toyotě už Země nestačí. Vyšle auto na Měsíc

[Obrázek: 6filcen_toyota-lunar-explorer_625x300_13_March_19.jpg] Citace: Doba nutí automobilky vstupovat do dalších a dalších segmentů, popřípadě rovnou vynalézat nové. Toyota však posunuje hledání nových odbytových příležitostí na další úroveň. Plánuje totiž vyrobit lunární vozidlo.......

Čtěte → [Obrázek: lzt1V6L.jpg?1]



Albert Einstein se narodil před 140 lety. Jeho teorie se postupně potvrzují dodnes

[Obrázek: einstein.jpg] Citace: V německém Ulmu se 14. března roku 1879 narodil Albert Einstein, jeden z nejvýznamnějších vědců všech dob. Zabýval se teoretickou fyzikou a přišel s revolučními teoriemi, které byly postupně potvrzeny. Dokonce je i jedna taková, o které sám následně pochyboval a označil ji za omyl. Před pár lety se však ukázalo, že i ta byla pravdivá.......

Čtěte → [Obrázek: 7F7np89.png?1]



Pětina světové produkce. Coca-Cola ročně vyrobí 3 miliony tun plastu

[Obrázek: _99120637_gettyimages-500712980.jpg] Citace: Nápojářský gigant Coca-Cola ve čtvrtek veřejnosti přiznal, kolik plastových lahví vyrobí. Ročně jich vyprodukuje tři miliony tun, což je v přepočtu na lahve s objemem 500 ml cca pětina veškeré světové produkce. Firma se zavázala do roku 2030 splňovat podmínky pro tzv. cirkulární ekonomiku........

Čtěte → [Obrázek: p73MjHJ.png]



Zlepšovák, o němž piloti netušili. Boeing novinku uspěchal, před havárií byl varován

[Obrázek: 7088e1e8-452f-11e9-b5dc-9921d5eb8a6d_ima...k=7i3rOZ-k] Citace: Žádný Boeing 737 Max by neměl do vzduchu. K tomuto doporučení se uchýlil sám výrobce letounů poté, co provoz zmíněného typu letadel zakázala Austrálie, Evropská agentura pro bezpečnost letectví a nakonec i Spojené státy v důsledku nedávných nehod. Americké deníky nyní informují o vážných pochybeních výrobce, která mohla pád obou strojů zapříčinit. Podcenil podle nich školení pilotů na novou generaci letounů. Varování před nestandardním chování strojů navíc přišla už před poslední katastrofou.....

Čtěte → [Obrázek: UBAGSD6.png?1]




Pimax, Magic Leap: Proč ještě nelámat nad VR hůl?

[Obrázek: Pimax-8K-VR-cover.jpg?resize=650%2C400] Citace: Nedávno jsem si posteskl nad stavem VR: Ta technologie mi nepřišla mi mrtvá, ale pozvolna padající do kómatu. Ozval se mi ale Jan Horský z Infinite Production a napsal mi: „Nech mě, ať změním tvůj názor!“ A skutečně, nechal mě celé odpoledne zkoušet VR brýle a aplikace nové generace.......

Čtěte → [Obrázek: 6ioLsMD.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Zajímavé články - všehochuť, aneb zprávy pro Vás - od Rossi D - 17.3.2019, 11:28

Přejít na fórum:


Prochází: 95 host(ů)