• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVHeadend a RPI s TV HAT
#6
@FullDog Tvheadend v OpenELEC (je to už skoro 10 let, co jsem ho provozoval) si už nepamatuji, takže ti konkrétně neporadím.

Ad zabezpečení. Ano, to máš pravdu, že "škodlivý kód se dostane do systému windows snáze než by štekl pes". Ale od toho existuje zabezpečení, které tomu může (více či méně) zabránit. Píšeš "když se dostane kód do izolovaného prostoru", ale on ten kód musí na něčem běžet, takže je to zase o tom zabezpečení všeho, co ten izolovaný prostor tvoří a co je jeho součástí. Pokud tohle nemáš vyřešené, včetně dodržování zásad a pravidel chování, tak je to samozřejmě problém.

Osobně jsem se podílel na zprovoznění Kodi instalací různého typu ve více než stovce případů, a nevím o jediném, který by s tím, že má přístup na internet, měl problém. Ostatně téměř všechny instalace ten přístup na internet aktivně využívají (nejen pro nastavení času), protože prostřednictvím internetu získávají mediální obsah. Ano, bylo pár případů, kdy domácí síť, resp. počítač v ní, napadl nějaký "virus", ale to bylo vždy důsledek toho, že dotyčný majitel nerespektoval pravidla, která je v takových případech třeba dodržovat, případně se nevhodně šťoural v nastavení síťových komponent nebo svých počítačů.

Profesně se podílím na dodávkách, údržbě, provozu a správě řídicích systémů většinou v energetice (tedy i pro kritickou infrastrukuru). Jsou to tisíce instalací u nás a několika desítek ve světě. A ty "přístup na internet" mají, samozřejmě jasně definovaný a ošetřený. Jak bychom je také v dnešní době udržovali a spravovali?

Píšeš, "To jsou zkušenosti", já bych to ale spíše označil za "nezkušenosti".

Ještě jsem přemýšlel o tom nastavení Tvheadend. Je asi pravda, že OpenELEC to bude mít nejspíše stejné jak např. CoreELEC, na kterém provozuji Tvheadend já. Stejně všechny *ELEC vychází z jednoho zdroje. A asi to tak opravdu je, podle toho co píšeš a podívám-li se na nastavení v CoreELEC:
   
A jak to nastavit? Použij kurzorové klávesy a najeď na Delay the start of Tvhedend a dej ENTER. Měl by se ti současně se změnou v tomto řádku zvýraznit řádek Seconds delay. Pak najeď na tento řádek a dej opět ENTER a změní se barva posuvníku a ty si pak můžeš pomocí kurzorových kláves nastavit požadované zpoždění (v rozmezí 1 až 30). Pak dej opěj ENTER, barva posuvníku se změní na tu původní a pak stačí jen vpravo nahoře dát OK. Pak restartuj box.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
TVHeadend a RPI s TV HAT - od FullDog - 03.1.2023, 4:39
RE: TVHeadend a RPI s TV HAT - od JiRo - 03.1.2023, 11:12
RE: TVHeadend a RPI s TV HAT - od FullDog - 04.1.2023, 1:08
RE: TVHeadend a RPI s TV HAT - od JiRo - 04.1.2023, 1:43
RE: TVHeadend a RPI s TV HAT - od FullDog - 05.1.2023, 10:05
RE: TVHeadend a RPI s TV HAT - od JiRo - 05.1.2023, 11:11
RE: TVHeadend a RPI s TV HAT - od FullDog - 08.1.2023, 4:55
RE: TVHeadend a RPI s TV HAT - od JiRo - 08.1.2023, 18:32
RE: TVHeadend a RPI s TV HAT - od FullDog - 10.1.2023, 1:15
RE: TVHeadend a RPI s TV HAT - od JiRo - 10.1.2023, 1:47
RE: TVHeadend a RPI s TV HAT - od meda - 08.1.2023, 11:49

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)