• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CE20 - Nefunkční kalibrace obrazu - vyřešeno
#7
@jkmh: Hele, já si snad taky udělám jednu čistou instalaci abych tomu pomohl přijít na kloub. 3 Ne vážně, to až v tom nejnutnějším případě. Snad na to přijdeme...

To Estuary mě štve a nerozumím tomu. Ono, ať uděláš čistou instalaci nebo upgrade, tak by ten skin měl být vždycky stejný, protože je součástí instalace. Jediné, co by to mohlo ovlivnit by bylo to, pokud bys měl kopii staré Estuary v Home adresáři. Ale to by se pak chovalo přesně obráceně než popisuješ (po upgrade by nefungovalo, po čisté ano) a tedy tak, jako bys měl nějaký jiný skin, neupravený pro Kodi 20. To mi fakta hlava nebere, tady jsem v koncích.

Ještě něco (pro jistotu), vypadá obrazovka kalibrace v Estuary takto (Kodi 19 z CE 19):
   
nebo takto (Kodi 20 z CE 20) - viditelný rozdíl je, že je tam ve skinu definovaný text Kalibrace videa (label windows title bez id, text 214) :
   
Ta kalibrace je vnitřní funkce Kodi a skin v tomto případě funguje jako "formátovací předpis" Kodi zobrazení. Páruje se to přes id control bloků. Tohle je pro skinning vždycky potíž, člověk přesně neví co a kdy to dělá, navíc pro kalibraci je použit control block typu mover, s kterými žádnou zkušenost nemám.

Když srovnám xml pro 19 a 20, tak tam samozřejmě rozdíly jsou. Když pominu tu akceleraci pohybu kurzoru, tak ve 20 přibyly další id a některé původní jsou přeskládané. Pro sichr přikládám oba definiční soubory, označil jsem je postfixem _NN podle čísla verze. Je to možná zbytečné, protože je musíš mít stejné, ale kdo ví... Je to záhada!

Samozřejmě se ještě nemohu nezeptat? Proč dnes tak potřebuješ kalibraci? Já jsem ji naposledy použil u starých "analogových" TV a to ještě v dobách MediaPortalu. Od té doby, co používám "digitální" TV (a současně s nimi i Kodi) s ní neztrácím čas. Není potřeba. Stačí jen správně nastavit TV (vypnout něco jako "overscan" a podobná nastavení, dle firmy různě pojmenovaná) a vše na ní je zobrazeno 1:1 tak, jak to posílá zdroj. Kalibrace netřeba. Ale to jen na okraj. Na potřebě vyřešení problému, který bychom snad měli umět, to nic nemění. 1


Přiložené soubory
.xml   SettingsScreenCalibration_20.xml (Velikost: 3,57 KB / Stažení: 7)
.xml   SettingsScreenCalibration_19.xml (Velikost: 1,9 KB / Stažení: 0)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: CE20 - Nefunkční kalibrace obrazu - od JiRo - 21.1.2023, 11:12

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)