• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
101 sci-fi filmů, které musíte vidět
Moře klidu (seriál) - Sci-Fi / Drama / Dobrodružný / Mysteriózní / Thriller
Jižní Korea, 2021, 6 h 3 min (8 dílů po 40–51 min) -> CSFD 68%
Vědkyně se vydá pro záhadné vzorky na opuštěnou vesmírnou stanici u Měsíce, na které při nehodě zemřela celá posádka včetně její sestry. (Netflix)

[Obrázek: silentsea.jpeg] ...Následuje sem-tam Spoiler!
E1: Začíná to dobře. Technická pohádkovost, CGI vyschlé budoucnosti, charaktery v podání korejských institucionálních úředníků, vědců, koreanautů. Zarazila mne nevýrazná bezemotivní tvář hlavní postavy a několikere chlácholeni na její adresu, aby nebyla nervózní. To ani zdaleka. Dialogy malinko prázdné ale to je dáno i zemí vzniku. Posádce kosmoplánu bych svůj život nesvěřil. Respektive - ani scenaristovi detekujícímu vadný šroub. Střihači, který mi pomotal následnost.
E2: Tmavé skvrny jsou Moře klidu. Vstupujeme do stanice, zapneme gravitaci... Zbytečná hudba... Skrytá hrozba. Jednou je kapitán, který chce zůstat slepý.
E3: Jiná kultura ovládla čističku vzduchu, nebo je to červí díra ze vzdaleného vodního rezervoáru do plic člověka. A kapitán je modrý mozek. ((Analogicky k Vetřelci chce pozemská korporace timto způsobem získat zdroj vody?;-))
E4: Při počáteční scéně mne napadlo, že se vymknul lék způsobujicí u člověka, že nepotřebuje vodu k životu. ... ... Ale na konci už je to zas jinak! ... Kdyby se to tak netáhlo!!!
E5: Opět můra průzkumu, v nebezpečném prostředí zásadně bez přílby. ... Evidentně v Korejském filmu je tempo dávkováno jinak. Chci si zvyknout. Kupodivu jsem spokojen. ... Může se plodová voda stát měsíční vodou nebo naopak?
E7 - Luna: 75%. Vypadá to jako nahrávka na smeč - Přijde?
E8: Finále vlastně důstojné mezi dobrými SciFi. Trochu nejasnost, kdy končí retrospektiva, jde o vteřiny. Ti u moci nikdy nejsou nejchytřejší, jen nejzkaženější. Závěr je halucinací nerozhodného filozofa.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět - od meda - 13.6.2022, 20:33

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)