• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
101 sci-fi filmů, které musíte vidět
Ale chlapci, nač se nad tím pozastavovat, že jsou filmy plné nesmyslů ... vezmi to čert. Já se na ně celkem rád podívám pokud mám čas, takový film plný vědeckých absurdit je báječné rozptýlení, pobavím se u toho ... Mám však jednu podmínku, musí to být alespoň trošku pohádkově scifi "uvěřitelné", žádné ztrapňování vědeckofantastického tématu formou grotesky a nucených hloupých vtipů, na to slouží komedie. Odjakživa jsem miloval tvorbu pana Zemana a ta jeho díla zůstaly ve mě hluboko zakořeněná a pohádkové byly, ne že ne. Berte to jako klasickou pohádku, tam se také kouzlům a strašidlům nedivíme, imho většina sci-fi je takových, jinak by to přeci nebyl žánr sci-fi ale dokument.  1

Aneb co říká o science fiction wiki:

"Vědeckofantastický žánr nebo též sci-fi a SF (zkratky anglického science fiction) je umělecký žánr (především literárnífilmovýherní či výtvarný), vymezený výskytem spekulativních technologií a přírodních jevů anebo dosud neznámých forem života v díle. Děj sci-fi je často zasazen do vesmírubudoucnosti či alternativní historie.
Sci-fi je žánr blízký fantasy, kde je ale místo technologií hlavní rekvizitou většinou magie a fyzická síla (tzv. příběhy „meče a magie“). Oba žánry se ovlivňují a částečně prorůstají; jedním z takových průniků jsou například díla žánru science fantasy"

  1 4 1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět - od Rossi D - 03.10.2023, 3:59

Přejít na fórum:


Prochází: 4 host(ů)