• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
101 sci-fi filmů, které musíte vidět
#58
Dlouho jsem nic z žánru neviděl. Až teď asi polovinu dílů (Edit: všechny) sci-fi/krimi krvavého seriálu (uvedl už Rossi D) podle novely Richarda K. Morgana
ALTERED CARBON (2018 - 10 dílů, 9 hodin - USA) CSFD 81%. Budoucnost 24. století, rozdíly, jaké si neumíte představit. Dost zajímavých nápadů a pozor i vtipných, realita, retro, flashbacky, virtuální realita v reálu i v mysli, umělá inteligence v obou, inspirativní účesy a oblečení. Ani nejsem zvědavý, kdy se to uchytí.
Ale dobrá krmě pro scifisty. Dobrý nápad i pro PC game. A to jsem se nezmínil o tom, co to zašmodrchává nejvíc už od začátku. Záloha mozku a výměna těl.
[Obrázek: persimg33956.jpg] [Obrázek: 162337937_ed4c42.jpg?h180] [Obrázek: joel-kinnaman-face-portrait-actor-men-3115-resized.jpg]
CITACE CSFD: InJo **** Kyberpunková sci-fi detektivka, která sice vizuální podobu velkoměsta budoucnosti dost okatě vykrádá z Blade Runnera (i když to udělalo asi každý druhý futuristický sci-fi) a v první polovině jsem s dějem trochu bojoval, ale minimálně od hardcore výtahové scény v pátém dílu už to byla téměř bezchybná jízda se sevřeným, slušně nepředvídatelným a náramně vtahujícím příběhem. Detektivní zápletka je poměrně složitá, ale ke konci se celá krásně a přehledně rozplete, zásadní akční scény jsou originální a příjemně drsné a záporáci velmi rozmanití a působiví (u mě vede asi slizký kníratý Asiat). A v hlavní roli můj čím dál tím oblíbenější drsný švédský sympaťák Joel Kinnaman. Jsem zvědav, jestli vznikne další série, ale i pokud ne, se zakončením této řady jsem dostatečně spokojený. S01: 80 %
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět - od meda - 23.3.2018, 12:16

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)