• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
101 sci-fi filmů, které musíte vidět
#59
STAR WARS: The Last Jedi ..... http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-zajima...1#pid40711 ...2 hodiny 30 minut.
STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS STAR WARS
[Obrázek: logo-red-white-small.png] [Obrázek: Nof7AYf.png?1]
Konečně jsem po 7. - a tedy "šťastném" neobjevném dílu série Star Wars,
který nastartovával zájem o kšeft velmi dobře rozběhnutý v 70tých letech - se odhodlal k dílu 8...
Zatímco sedmý díl "The Force Awakens" působil chvílemi dojmem, že resuscitace probíhá pomocí lékařských nástrojů vylovených z dětské hračkové lékárničky, dostal přesto celý štáb z výtvoru, co se dalo. To v osmém dílu "The Last Jedi" to vypadá, že tah na bránu zesílil, studio asi zapojilo plno scénáristických kreativců (dělal to prý už Alexandre Dumas), a výsledek podle toho vypadá. Jako by se prolnuly dva scénáře, jeden pro kreslený japonský dětský film a druhý pro oba rodiče (zde myšleno genderově vyvážené rodiče, švédka a multikulturalista, nebo naopak). Ona dostane hlubokomyslné citové trauma a on hrdinské řeči (pardon - činy). Na tom je nalepena ta dětská blikající omalovánka.
Duu G. Lucas/S. Spielberg se dařilo dodat do svých dílů i humor, dětské okouzlení, přestože v chmurných dílech přišla i ta nuda. V "The Last Jedi" je pro mne nuda od začátku. Postupně je obalovaná "přílepky" těch přibraných kreativních dohazovačů starých a nových nápadů, až se podařilo děj-neděj zmateně přeplácat.
Poslední negativismus ode mne - proč je tam tolik nesympatických tváří? Nechci přímo napsat "ošklivých ksichtů"? Pardon, omlouvám se normální a geniální mongolce/inuitce.
Po 1 hodině a 31. minutě jsem zaslechl vítězný motiv z Indiana Jonese. Děti usnuly, jejich film skončil, skutečné Star Wars se vrátily. Je to málo.
Série bude úspěšná, už pro nejen mou vlastní nostalgickou zvědavost, jestli se příběh vylepší. Navíc - kdo by odolal v hračkářství těm roztomilým potvorám, co zpomalují děj. A když už tam jsem, přibalte mi ještě toho s tou maskou, a ještě.....

George Lucas si cestou z projekce neodplivl, protože z výše licenční náhrady od Disneye mu vyschlo v hrdle.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět - od meda - 26.4.2018, 18:58

Přejít na fórum:


Prochází: 4 host(ů)