• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
101 sci-fi filmů, které musíte vidět
#63
ANNIHILATION (Anihilace 2018 - GB, USA) CSFD 64%. Hodnocení filmu velmi rozdílná a knihy také. Obrazové ztvárnění oblasti X mě nadchlo, dlouho jsem nic tak botanicky krásného neviděl. Herecky je to průměr a scénář se nepokusil postavy přiblížit. Opakovaně je připomínán základ života - dělení buněk.  Kniha je bohatší ale jiná. Jeffrey Scott VanderMeer: Jižní Zóna ("Anihilace" Nebula Award Best Novel 2015; "Autorita"; "Adaptace") Předlohu začínám číst... Slovník říká, že Anihilace je opakem Kreace. Jsem v 1/6 novely a už vidím, že se Alex Garland s předlohou nevyrovnal. Po počátením nadšení za 80 snižuji na 65%. Ale je potřeba opravdu vidět až do konce!
[Obrázek: 162448789_1db2d9.jpg?h180] [Obrázek: 162568444_5858a9.jpg?h180] [Obrázek: Nof7AYf.png?1]
CITACE - Marigold ** Garlanda si cením za jednu věc: jak těmi svými nabubřelými a v tomhle případě halabala slátanými béčky dovede oblbovat kritiky, aby psali o sci-fi masterpiecech. Což je v případě filmu, který celkem nevalně vypadá i na televizi a je vágní všude tam, kde by měl být konkrétní a konkrétní všude tam, kde měl být vágní, fakt husarský kousek.
Morien **** Jako někdo, kdo už dobrých dvanáct let čeká, že onemocní rakovinou, si myslím, že je tento film ve skutečnosti zcela o této nemoci. (Mimochodem Ex Machina se mi vůbec nelíbila.) (A stejně jako u Ex Machiny film doprovází naprosto nevhodná hudba.)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět - od meda - 29.9.2018, 11:09

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)