• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
101 sci-fi filmů, které musíte vidět
#68
Animáky:::

APPLESEED ALFA (2014 - "prequel" - JAP, USA) CSFD 67%. Proti předchozímu ale dějově následnému Appleseed (2004) je nefilozofující i nekompatibilní prequel Appleseed Alfa (2014) na tom svým jasným tahem na postavy lépe. Dokonce jsem měl radost z komických situací. Animace jsou fimovější, postavy živější, děj přímočarý a líbí se mi. Možná v tom duchu Japonci původní Appleseed, jak mají ve zvyku, přetočí.
APPLESEED (2004 - JAP) CSFD 76%. Gerontoroidi na antigravitačních makropulidních vozících rozumují o směřování superměsta Olympu za neviditelného diktátu syntetického nadmozku Gaiy a při nastolené (utajeně nevraživé) rovnováze mezi biolidmi a bioroidy. Lepá blondýnka a borg s ocelovým svalstvem procházejí střetem za svistu výbušných nábojů a spousty daleko sofistikovanějších zbraní. Lidi mají sny, bojí se v nich o svou lásku, bioroidi jsou neemotivní a lásku dosud nepoznali; oba druhy mají mezi sebou někoho, kdo chce ovládnout vše. Komiksová kresba filmu je opravdu tradiční pseudo 3D. Dá se přivyknout. Děj nejdřív poněkud v čase přeskakuje a nenápaditě sestavuje jednotlivé konflikty. Přesto je linka nastíněna skoro od počátku ...a .....pak střílet a střílet. Téměř tuctová kvalita a dobrá rutina. Mimo absenci napětí snižovaného tlacháním mnoha stran není co vytknout. Přesto sem tam překvapení a tím nutí zaujmout stanovisko.

[Obrázek: 158703778_4c9385.jpg?h180] [Obrázek: 162756874_a28fab.jpg?h180]

Hrané:::

BIRD BOX (2018 - horor/ SciFi - USA) CSFD 73%. Prolínání dvou epoch k bodu rozhodnutí. Ta před tím začíná zajímavě a postupně ochabuje, ta po něm je méně uvěřitelná i kupodivu nezážitková - dětský faktor už nepůsobí a očekávané Hitchcock-ovské překvapivé rozuzlení není. Sandra má příliš makeupu - v první půli je příliš v detailu. Zabijákovský styl také nikoho nepřekvapí. Díky za Johna Malkoviche, jeho aktivita velmi dobře vyplňuje absenci charakterů. Škoda málo rozvedené příležitosti s vyšinutými. Proč bych to chtěl vidět ještě jednou - nevím.....
[Obrázek: 163020682_6f59b8.jpg?h180]


AVENGERS: INFINITY WAR (2018 - USA) CSFD 86%. Triková kouzla a hrdinské činy udiví! Jinak: Tak neuvěřitelná ptákovina, pokud to "nečtou" desetiletí v kresleném sešitku s citoslovci HYUUUH, WRRRAHH, KRUKSSS. .....CGI "asi" za 5*, obrazová kompozice 3*, příběh slátanina. Tak to dopadne, když příkaz zisku nahradí invenci a chamtivost velí vymačkat předchozí marvelovské hrdiny víc než citron. Mně to připomínalo cirkusové šapitó, kde propuká jásot publika při příchodu dalších a dalších artistů. Tedy za předpokladu, že jásají také investoři. Pro snesitelné shlédnutí musím zavést vlastní střih. Toto není Sci-Fi, toto je Guláš-Fi. Pochopím ale nesdílím nadšení. Závěrečné časoprostorové kouzlo nadělá vrásky.
AVENGERS: ENDGAME (2019 - USA) ...........V Avengers jde všechno. Jistě i oživení na atomy rozpadlých hrdinů..... Podívám se na to, třeba to bude lepší.
[Obrázek: 162621384_d8882c.jpg?h180] [Obrázek: 162621388_a197cc.jpg?h180]


ANT-MAN (2015 - USA) CSFD 75%. Čert vem vše, co by snížilo hodnocení této komedie. Mravenčí armády jsou věštbou futuristických operací. Ant-Mana jedničku vidím až po shlédnutí dvojky, a zde hravému prostředí i vtipu situací propadám. Marvelovky většinou míjím, nadlidi mne otravují. Opravdu, nejvíc dětského okouzlení dopřávají scény v modelovém a hračkovém prostředí, trikové akce mají spousty nápadů. Obvyklé zneužití prvku dítěte - dcerky. Tři komické figurky nejedou na plný plyn. Zmínky o Avengerech hloupá psychologie, ale co. Hrdinských frází je minimum a dokonce jedna neotřelá: "Děláme to kvůli cílům větším, než je kdokoli z nás." Což při vzpomenutí nosného nápadu scénáře je pikantně nafouknuté! Na Evangeline Lilly čeká na konci dojemné překvapení. Po grafických titulcích.
ANT-MAN A WASP (2018 - USA) CSFD 75%. Evangeline Lilly, sérum pravdy, super automobilová honička na přelomu druhé a třetí třetiny .....a Baba-Jaga. To jsou kladné momenty této marvelovské komedie. Hannah John-Kamen má uhrančivě nasupený pohled a z Waltona Gogginse mohli vymačkat daleko víc. Hra otce s dcerkou dojemná četností nápadů. Obávám se, že smíření s formou jsem dosáhl až po zmíněné honičce. Zpočátku mi scénář připadal rozbitý, domýšlený k počátku ze střední části, od vzkříšeného hlavního vynálezu změny konfekčních velikostí. Asi proto, že Ant-Man jedničku jsem viděl až později. Také mluvené role - nadívané pomocí hlášek ze všech již natočených sci-fi z nějaké jejich standardizované databáze - unavovaly. Hodnocení na CSFD je opravdu velmi fanouškovské.
[Obrázek: 159965422_1e17da.jpg?h180] [Obrázek: 162699866_280d73.jpg?h180] [Obrázek: 162699867_c292d4.jpg?h180]
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět - od meda - 24.2.2019, 16:15

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)