• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
101 sci-fi filmů, které musíte vidět
#74
@Rossi D -Máš pravdu, já mám rád právě ty bohatě prokreslené animované filmy - a to Alita je.

Tak do Avengers:
Avengers: Endgame - jak uvedeno výše, byl dlouhý a měl pro mne tři "epochy": První část sklíčeně meditativně oduševnělá, bohužel nějak nevyvěrající z mého souznění s hrdiny. Záchrana IronMana a Nebuly (hrdinkou Scarlet Witch?, Cpt. Marvel?) byla z té vzdálenosti tedy velká berlička. Efekty 3D animací a vizuální ztvárnění naopak perfektní (Pohled na kokpit kosmoletu s perutěmi evokuje tvary kabiny známých bojových letadel a to je fungující pointa zasunuté vzpomínky). Postupně začínají dumat, jak zvrátit osud daný koncem minulého filmu. Dostanou neotřelý nápad udělat to pomocí stroje času, který Downy Jr. ověří díky animaci moebiovy pásky. Na tom je vidět, jak se argumenty pro vynálezy od dob Star Treků zjednodušují. V druhé části nastoupí výcvik a přípravy akce k zvrácení osudu. Sama akce je zajímavá a celkem napínavá, s jakými postavami se hraje nebudu prozrazovat, ale vymyšlené je to dobře. Co není pro mne jsou hrdinské, filozofující a zřejmě i vtipné hlášky, které mi znovu připadají povrchní. V tu chvíli jsem si vzpoměl na staré americké filmy asi tak do roku 1990. Proč to tenkrát působilo správně a teď už ne?
Štěstí je vrtkavé, jinak by nebylo co točit v těch 182 minutách. Tahle část se mi líbila. Třetí asi nejkratší část většina očekávala: Velká mezigalaktická bitva u nás na matičce Zemi. Kolik postav mocných hrdinů se objeví jsem ani nespočetl. Zabíjačka pro nejmenší - vlastně, od kolika je to let? Pobavilo mne málo, hýřilo údery a destrukcí, barvami a výbuchy energie. Ztráty a nálezy. Něco je nelogické; a něco na konec vymyslet museli. Mně to připadá obdobné konci minulého dílu, ale nechci prozrazovat. Jen - MY JSME NEPROHRÁLI. ......a kdo neprohraje příště ani nechtějte vědět.

[Obrázek: latest?cb=20190527184444] [Obrázek: 296?cb=20180513173651&path-prefix=cs] [Obrázek: Thortextless.jpg] [Obrázek: 296?cb=20150404124159&path-prefix=cs] [Obrázek: 296?cb=20150105064245&path-prefix=cs] <<< Obrázky z Vignette.wikia
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět - od meda - 07.8.2019, 18:40

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)