• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
101 sci-fi filmů, které musíte vidět
#89
The EXPANSE (seriál 2015-2021, Mysteriózní /Sci-Fi, USA, 42h 2min, minutáž 40–56 min) -> CSFD 82%.
5 realizovaných a jedna pozastavená sezóna.

Příběhem nejen celá série je jeden dlouhý film!
SE01: Výchozí situace - Děj se odehrává za 200 let v budoucnosti, kdy lidstvo plně kolonizovalo sluneční soustavu, ale ještě nedosáhlo ke hvězdám, na pozadí vyostřujícího se konfliktu mezi Zemí, Marsem a koloniemi v Pásu asteroidů. Detektiv Miller, narozený v Pásu, dostane úkol najít nezvěstnou mladou ženu, Juliettu Andromedu Mao. Dále nemá cenu nic prozrazovat. Dostanete vývoj děje hodný jak S. Lema, tak dalších tahounů světové Sci-Fi. Jistou nepřehlednost způsobují flashbacky.
Tohle, jako sci-fi, má opravdu smysl. Pokud pominu světýlka a jiskřičky, stísněné mimozemské kulisy a schody k velitelskému můstku, pak příběh, zábava a napětí (nebo jen zvědavost) určitě vedou.
SE02: Naváže plynně na předchozí se spoustou nových nápadů.
Více tajemného sci-fi, více politiky i solárních akcí, brzká gradace. Protahování odůvodněné. Jen akce družstva pěších mariňáků/aček jsou loutkové divadélko. Naštěstí využité.

[Obrázek: 160241444_44e03c.jpg?h180] [Obrázek: 161463716_35cf1e.jpg?h180]

SE03: Přestože sleduje víc linií, je příběh kompaktnější. Fikce víc mysteriozní a válečné akce zajímavější. Jenom - vstupování při boji do vytahů? Steven Strait bohužel s čim dál více ustaraně plačtivým výrazem. Také už tvůrci nevybřednou ze záměny rychlosti a zrychlení i dalších neshod s jejím působením, odstředivou silou a gravitací. Díky jiným kvalitám se dá odpustit. Stále jsem byl k ději přikován.
Jedno se dějinami neustále opakuje - Život je agresivně dravý.
SE04: Po třetí předělové sezoně jsem si řekl, že to bude stačit. Ale přeci jen mne začatek dalšiho navnadil. ... Opět bohužel nelogické chování kosmonautů v takových filmech: ...v nebezpečné zóně bez príleb a někdy i bez skafandru/brnění; neprovadění průzkumu před prvním přistáním na planetě, kde mají zjistit důvod nebezpečí; ... atd. Příběh je adaptace knih, pro mne začíná být sociálně a politicky dramatizovaný na úkor Sci-Fi.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět - od meda - 18.3.2021, 9:37

Přejít na fórum:


Prochází: 4 host(ů)