• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test KODI na Raspberry Pi Zero
#44
Ještě k tomu připojování přes SMB.
@JiRo - Ano, také jsem to tak dělal, ale nalezení zdrojů ve výpisu je pro mne pohodlnější. Navíc mne irituje (nechci napsat sprosté slovo), že někdy se zdroje objevují jak v Kodi, tak v LinuxMint, a někdy výpis zdroje neobsahuje. Na LM instaluji aktualizace vědomě, do LibreElec/Kodi už tak vědomě ne (pokud jsou formou updatu doplňků, ke všemu běžících na pozadí). Restart routeru (co kdyby?) také situaci nezměnil.

Všechny instalace na RPi (a na PC/NB - nemají LibreElec)  jsem prošel a nastavil stejně.
Jméno systému a název zařízení mám samozřejmě odlišný. Každý dostává svou rezervovanou IP adresu.
LibreElec Configuration - Služby: Samba, Povolit, bez hesla, minimum SMB2, maximum SMB3.
Kodi, Systém: Obecné, Zeroconf, Oznamovat služby... povoleno. AirPlay nepovoleno. Klient SMB Minimum None, Maximum SMB3.

Pokud chci nyní (10.3.2018) v Kodi připojit úložiště (Přidat zdroj), chová se to takto.
Vyhledat novou sdílenou složku volbou
- Prohlížeč Zeroconf, vypíše zařízení SMB a zařízení SFTP, projdu složky a úspěšně připojím jako SMB.
- Souborový systém sítě (NFS), zpracovává a pak nic.
- Síť Windows (SMB), výpis je prázdný (aktuálně od 4.3. do 10.3. určitě).
- UPnP zařízení, výpis obsahuje zařízení, lze je připojit, pro následující akce (pro mne) nepoužitelné.
- Přidat umístění v síti... použít lze, beru jako nouzovku (pro jiné profesionální) kvůli potřebné znalosti názvů.

Ještě k HDMI-CEC.
Připojil jsem RPi2 i RPi Zero přes dvě HDMI k jedné TV Samsung. Jaký vstup zvolím, tam mi Kodi na RPi funguje a lze ovládat D.O. k TV. To je samozřejmé.
Pokud na jednom RPi/Kodi vyberu video a zvolím "Přehrát pomocí..." a vyberu druhé RPi/Kodi, regulérně se přepne a začne do TV přehrávat, D.O. začne ovládat druhé RPi/Kodi. Žádný problém, nic se nehádá.
Vyplývá mi z toho, že různé jiné "black-boxy", satelitní atd, které trápí své majitele, nemají dobře vyřešenu kompatibilitu CEC.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Test KODI na Raspberry Pi Zero - od Maxinoha - 07.11.2016, 12:57
RE: Test KODI na Raspberry Pi Zero - od meda - 10.3.2018, 13:51
RE: Test KODI na Raspberry Pi Zero - od meda - 15.11.2018, 21:42

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)