• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Artic Fuse
#1
Information 
Skin je sice ve fázi alpha, ale každopádně vypadá zajímavě.

Web → Artic Fuse 


S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
Ahoj,

Dokázal jsi do toho integrovaného vyhledávače v Artic Fuse na vložit vyhledávání v SCC? Nebo používáš Context Menu od JiRo?

M.
 
Citovat
#3
Zdravím, skin jsem bohužel netestoval  8
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#4
@kolololop: mě kontaktovat se shodným dotazem přes SZ. Snažím se mu pomoci, nicméně jsem asi nebyl dost rychlý, takže to zopakoval i na fóru. Určitě by udělal lépe, kdyby postupoval obráceně, tzn. napsal nejdříve na fórum. Přeci jen, více hlav více ví, nehledě na to, že je to s ohledem na smysl fóra, tedy abychom se informovali vzájemně všichni, rozhodně lepší postup.

Teprve když jsme se začal požadavkem zabývat, tedy nainstaloval jsem skin, který běžně nepoužívám, tak se ukázalo, že je to opravdu zapeklité, tedy zapeklité více, než jsem si zprvu myslel. A tak jsem mu dnes tedy odpověděl. Abych tu diskusi vrátil do fóra a do místa, kam patří, svou odpověď (kurzívou) zveřejňuji:

No, ten problém má tři části.

První, to je vůbec možnost spustit hledání v SCC mimo vlastní doplněk SCC. To by řešil ten můj doplněk. To problém není a to už mi funguje.

Druhá je ale složitější a obnáší se pustit se do analýzy skinu a jeho scriptů, které to hledání řeší. V této kategorii skinů se totiž používá obrácený postup, než v základním skinu. V základním skinu se nejdříve vybere kde se hledá (v knihovně, v doplňku, ...) a pak se spustí dialog pro zadání hledaného textu a nakonec se v dané oblasti (knihovně, doplňku, ...) hledá. Zatímco ve skinech ze skupiny Arctic je to obráceně. Nejdříve je dialog zadání textu a pak se hledá ve všech oblastech, které si uživatel definuje v nastavení skinu.

Třetí je pak zjistit, jak ze skinu přenést tu zadanou hodnotu hledaného textu do mého doplňku. Pracuji na tom a zatím jsme nebyl moc úspěšný. Obávám se, že pro to, aby to fungovalo tak, jak bych si představoval, bych možná musel upravit i vlastní skin Arctic a to byla cesta, kterou bych se nerad dával.


Jinými slovy, vezme si to delší čas, než jsem předpokládal a je otázkou, zda to vůbec nějak jednoduše půjde. Už teď je vidět, že budu muset patrně sáhnout i do nějakého doplňku, který si skiny této kategorie instalují jako závislosti, a z toho tedy nejsem vůbec nadšený, nehledě na to, že je to z hlediska procesu instalace i další správy poměrně zásadní (ne-li přímo fatální) komplikace. A abych upravoval každý skin, na které někdo ukáže, do toho se pouštět také nehodlám. Pokud to tedy půjde, zkusím jeden z Arctic, třeba právě Arctic Fuse, a pokud budu úspěšný, případnou úpravu zvěřejním a popíši. A pokud někdo bude chtít upravit jiný skin, může se do toho pak pustit sám.

Možná také, že se někdo s tímto tématem již potýkal, tak bude dobré, když se vyjádří. Každá zkušenost pomůže...
 
Citovat
#5
Wink 
@JiRo: Díky moc za dosavadní snahu, zatím si nechám oba skiny a pokud ti to čas a nervy dovolí zkus se tedy alespoň tomu Artic Fuse podívat do střev.

Jinak používám tvoje Context Menu a taky se dá, i když je to klikačka při vyhledávání  6

S pozdravem

M.
 
Citovat
#6
Když už jsme u těch Artic skinů, nevíte jak je to v případě uložení položky do Favourites tak, aby se pak v připadě widgetu ukazovali i movie info? Já tam těd bohužel nevidím nic krom posteru například.

Diky

M.
 
Citovat
#7
@kolololop Nic dalšího tam ani vidět nemůžeš, protože Kodi tam nic dalšího neukládá a nijak to ovlivnit nejde.

Co se týče SCC, můžeš si místo do Oblíbených ukládat tituly například do seznamu v Traktu, to je celkem pohodlné řešení.
 
Citovat
#8
@JiRo:  Díky, už to celkem dobře fungujev Artic Fuse. Je potřeba autentifikace v SCC a pak si přidat widget s cestou do ../SCC/Trakt.Tv/Seznam Ke Zhlednuti/ a už to bere i movie info s sebou.

Michal
 
Citovat
#9
Tak jsem zjistil, že z nějakého záhadného důvodu, se v tom widgetu s definovanou cestou k SCC Trakt.TV oblíbeným položkám neaktualizují tyto nově přidané z SCC. Až po zapnutí/vypnutí skinu se tam nové položky objeví. Máte stejný problém?
 
Citovat
#10
Nakonec jsem to vyřešil přes knihovnu, kdyby to někoho náhodou zajiímalo. To je asi obecné řešení pro Oblíbené  pro všechny skiny. Nadefinovat složky v knihovně pro filmy, seriály a tak pak směřovat widgety.

M.
 
Citovat
#11
On skin bude mít ještě hodně červíků které budou zlobit nějakou tu dobu, než se je podaří usměrnit na "tolerovanou" mez.
Stále je to alpha verze, tam to uživatel víceméně musí tolerovat a mít pevné nervy ...  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#12
@kolololop Ony se ty mechanismy, kdy se aktualizují widgety z knihovny a z doplňku trochu liší a záleží také při tom na akcích, která proběhnou v Kodi. On by se ten widget z SCC se seznamem z Trakt nakonec při nějaké další akci v Kodi také aktualizoval. To, že se ti zdá, že se widgety z knihovny aktualizovaly rychleji je proto, že tam proběhne vložení do knihovny (změna ve zdroji knihovny a scan), což aktualizaci widgetů se zdrojem z knihovny spustí vždy.
 
Citovat
#13
@JiRo: Asi to tak nějak bude, že tam na pozadí jsou nějaké spouštěče, které to aktualizují, ale mě se nechce čekat a s knihovnou to funguje hned.
Momentálně zrovna nechápu, proč v případě, že film je přidán z SCC do knihovny, nefunguje v něm po najetí kurzoru na obraz nebo titulky, výběr možností. Ale pokud to přehrávám v SCC, výběr zobrazí. Kde je zase zakopán pes? Testuji na Androidu 12. Zkuste jestli vám to dělá taky. V Artic Zephyr todle funguje?

M.
 
Citovat
#14
@kolololop Tohle není problém skinu, ale souvisí to s tím, jak doplněk SCC resp. Kodi a jeho knihovna funguje. V prvním případě se informace o parametrech dílčího/-ch streamu/-ů (videa, audia, titulky) při zobrazení informací o titulech berou z databáze SCC, v druhém případě se informace o tomtéž vkládají do databáze/knihovny Kodi a získají se:
  1. na základě scrapování (např. doba přehrávání) ze zdojové databáze daného scraperu
  2. na základě analýzy obsahu zdroje (parametry dílčích streamů - video, audio, titulky)
  3. po prvním přehrání daného streamu
Popsal jsme to zhruba, protože těch procesů, které v Kodi řeší to "dotažení" dalších informací je více, ale myslím, že zabíhat do detailů není třeba.

Co je důležité, to je to, že je-li obsah zdroje daného titulu definován formou volání doplňku SCC (což je právě případ, kdy se do knihovny vloží tituly z doplňku SCC), Kodi nemá možnost použít při scrapování metodu uvedenou pod bodem 2. Použije tedy pouze metodu uvedenou v bodě 1, a tak další parametry zjistí až v okamžiku, kdy se ten stream poprvé spustí, tedy metodu uvedenou v bodě 3.

Každopádně, zkus si daný titul v knihovně, u kterého je zdrojem doplněk SCC přehrát a uvidíš, že se do databáze/knihovny Kodi ty informace dotáhnou a následně se i zobrazí.

Ono je ostatně i to, co je obsahem informací o titulu v doplňku SCC tak trochu iluze. Většinou je totiž daný titul k dispozici v několika verzích streamů s různými parametry a záleží na strategii, kterou se řídí správci databáze SCC, tedy parametry kterého streamu do ní uloží. Myslím, že oni tam vkládají informace toho nejkvalitnějšího streamu. Což ostatně může být kritérium dost subjektivní. Ale to je už jiné téma.
 
Citovat
#15
@JiRo: Díky za obsáhlé vysvětlení této problematiky. Mám možnost srovnání chování na Windows 10 a Android 12. V prvním případě video OSD funguje bez problémů a zobrazí se po najetí kurzoru dostupné položky zvuku i titulek jak SCC tak v knihovně.. V druhém to bohužel nefunguje v případě knihovny. Používám stejný scraper Universal Movie Scraper, shodné nastavení.

M.
 
Citovat
#16
@kolololop To je tedy zajímavé. Já jsem popsal chování v mém Kodi, s kterým mám zkušenosti z CoreELEC instalací. Windows mám také, ale nějak nevidím způsob, jak by se tam ty informace o streamech dostaly. A že by se to ve Windows chovalo jinak než v CoreELEC jsem si nikdy před tím nevšiml. Já osobně je používám spíše výjimečně, drtivá většina času stráveného s Kodi u mně probíhá na domácích instalacích na Android boxech s instalovaným CoreELEC. Při první příležitosti to ověřím, abych případně korigoval to, co jsem napsal výše. Možná mi něco uniklo. 11

Tady je vidět widget z knihovny se zdrojem v doplňku SCC poté, co byl do knihovny automaticky vložen, s vybraným titulem Pohřeb:
   
a tady je vidět ten samý widget po krátkém spuštění přehrávání stejného titulu:
   

A tady jsem ještě dodatečně přidal screenshot, kde je vidět widget přímo z doplňku SCC, Seznam ke zhlédnutí z Trakt.tv, který se automaticky vkládá do knihovny (viz výše):
   
 
Citovat
#17
Tak nakonec chyba mezi ty židlí a klávesnicí, v TMDB byla potřeba odškrtnout jednu položku, pak video OSD funguje jak má.
 
Citovat
#18
@kolololop A kterou?

Aha, ale ty píšeš o OSD? A já celou dobu píšu o widgetech, s kterými jsi ty začal. Takže to celé bylo zbytečné. Sakra... No nic, příště budu méně aktivní.
 
Citovat
#19
@JiRo: jde u tuto položku, popravdě jsem moc nevědel co dělá.

Widgets - Next page item

   

Ale v Helperu je to v Nastavení - Widgets - Next page item. Pokud toto povolíš, tak ti nebude fungovat v přehrávači  přehled možných titulek a zvuků.

   

   


S pozdravem

M.

@JiRo: obrázek řekne víc jak tisíc slov ;)
 
Citovat
#20
(11.10.2023, 21:28)kolololop Napsal(a): Dokázal jsi do toho integrovaného vyhledávače v Artic Fuse na vložit vyhledávání v SCC?

Tak jsem si dnes vyhradil chvilku k tomu, pokročit v integraci vyhledávání v doplňku Stream Cinema Community (SCC) do některého skinu z rodiny Arctic. Na základě žádosti @kolololop: jsem si vybral Arctic Fuse.

Abych se do toho neponořil moc, protože čas je drahý, vyzkoušel jsem nejprve nahradit některé ze stávajících vyhledávání. Vybral jsme si vyhledávání ve filmech a nahradil ho vyhledáváním v SCC a výsledek se po kratším úsilí dostavil.

Jako tradičně, protože to nejsou mé první hrátky s vyhledáváním v SCC, používám pro testování hledání řetězec "ad". Dá se rychle jendoduše zadat i z dálkového ovládání pomocí SMS style zadávání a navíc vím, že jak první dostanu vždy film Ad astra, takže hned jasně vidím zda to funguje.

Tady je screenshot zachycený v průběhu zadávání, když už probíhá vyhledávání:
   
Jak je vidět, data z SCC tam ještě nejsou. Je snad jasné, že ta se dotáhnou později než data z knihovny. Ale prodleva není tak velká. U mne je to cca do 2 vteřin.

A tady je výsledná obrazovka vyhledávání po uzavření vyhledávacího formuláře.
   

Je to zatím jen první pokus a do zveřejnění první verze tady je na tom ještě nějaká práce. Každopádně mi spadl kámen ze srdce, protože jsem rozlouskl to, co jsem na první pohled při pokusech před týdnem ještě neviděl. Navíc jsem ten skin znal jenom velice zběžně, takže i to poznat ho, si vzalo nějaký čas. Tak snad to teď už bude více méně rutina. I když nějaký čas to ještě potrvá.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)