• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VU+ Solo4k
#1
Pro image VTI 11 jsem nainstaloval Kodi 16.1, novější pro Enigmu asi není.
Jsem s tím jako s video manažerem a ostatními funkcemi velmi spokojen, ale jako s playerem jsem zatím v rozpacích.
Media, které mám na NAS (acer aspire) dám do knihoven atd. vče OK, ale nejdou přehrávat. Cesta k nim je něco jako SMB:// atd. Lze použít i tlačítko menu, které zapne něco jako kontextové menu, kde vidím "Přehrát pomocí.." Mám zde 3 volby - první je nějaký EsPlayer, což nevím co to je, který nastaven jako default a který zobrazí pouze tmu.
Druhý je DVD player, ten se pokusí něco zobrazit, ale rozměr obrazu je úplně mimo, asi jen čtvrtina obrazovky, nelze přehrávání ovládat a žádný zvuk, ticho.
Třetí volba je přehrání na TV, asi díky UPNP, což je chudobná možnost, protože např. můj Panasonic neumí HEVC, a navíc taky je ticho, nejde zvuk.
To se týká jakéhokoliv formátu či rozlišení.
Jde nastavit pouze 1280x720.
S BluRay v šachtě PC si taky neporadí, nepozná ho, zobrazí adresář, po proklikání k M2TS zdechne viz výše.

PLayery z Enigmy samozřejmě přehrávají naprosto vše, akorát mi nejde BluRay struktura, protže pro procesor ARM není dosud plugin.
Enigma neumí 7.1, zde jsem viděl, že by to mělo jet, ale já mám ticho.

Byl by někdo ochoten pomoci radou, nápadem atd.
Předem děkuji
 
Citovat
#2
Částečně vyřešeno - jako sambu to prostě asi Enigma neumí, je nutno použít namountované drivy, v mém případě je to místo smb://store/volume1  , tedy disk v NAS cesta media/net/název toho namountovaného v Enigmě.

Jdu studovat dál, toto jsem vyčetl na

[Only registered and activated users can see links Click here to register]
 
Citovat
#3
vyhody vu+solo 4K jsou nekde jinde nez v pouziti Kodi a to v FCB tunerech a temer neomezenych moznostech nahravani, z toho ale prameni i mozne nedostatky ,protoze Kodi neni priorita necekej od nej prevratne zazraky a 100% vyuziti jako multimedialniho centra, podival bych se na fora openpli a openatv nebo vuplus-support :-))
 
Citovat
#4
Mám Dune BD Prime, ale s nástupem HEVC se stává zastaralou, neumí ani flv, VP8,VP9 atd. o 4K nemluvě, MMC, které by umělo satelit jako Enigma nevím.
Vzhledem k množství filmů z historie, většinou v HD, které mám na NAS potřebuji manažer, Kodi se zdá být slušné, ovšem kompilace pro Enigmu asi nejsou u VTI prioritou, nemám chuť hodiny laborovat s různými image, myslím, že s manažery to je všude stejné, jsou to pluginy do Enigmy a bohužel chudobné.
Nyní jsem nastavil na TV upscaling a ty staré SD divx už fungují.

Zatím testuji, to co se dá nahrát je většinou už stejně na netu a v takové kvalitě, že toho doma nedosáhnu.
 
Citovat
#5
Prave naopak kazde image je jine VTi/BlackHole/OpenPli a OpenEnigma - OpenATV,HDF, OpenDroid........to jsou 4 skupiny ktere maji vlastni vyvoj, bohuzel chce to opravdu vyzkouset, mozna by ti vsak stacilo K II Plus [Only registered and activated users can see links Click here to register]
 
Citovat
#6
Zajímavý tip.
Jsem dost ve styku se satelisty ještě od minulého století a všichni mě od Androidu pro satelit odrazovali (přemýšlel jsem nad Arivou 4k). DVB API v Enigmě 2 je fakt už za ty roky vymakané a kvalita obrazu je velmi dobrá.
Vím, že Android 5 je dost zastaralý (manželka má tablet), můj mobil s vyšší verí je o něčem jiném.
Je tam psána podpora MgCAMD atd. -- kecaj --í na Androidu je zprovozněn zatím jen OSCAM, na 100% a sáhodlouhé diskuze svědčí o tom, že to není úplně jednoduché to nastavit pro různé karty.

Každopádně VU už je doma, nikde na forech jsem se nedočetl, že by na nějakém image byly s Kodi uchvácení.

Jako manager je to jakž takž, ale např. proti Duně (to je custom Linux) nevím jak zadat (zatím) písmeno pro výběr z filmů, jak u herců obrátit debilní seznam který je jméno příjmení a ne naopak....Když zadám filtr, tak tam tlačí i to co našel v ději a pod., zatím tápu. Každý film, který ťuknu a proletím označí jako shlédnutý atd.

Musím to ještě nastudovat, system ovládání je takový divný, pro Dune jsem používal DFI (Dune Flash Interface) do kterého šlo importovat data z Movienizeru pro PC, nelze srovnat !!!! To by zeditoval i debil.

Dík za zájem.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)