• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RPi - testujeme, ladíme, topíme (Benchmarks)
#7
Nedalo mi to a  RPi 3B+ se dočkalo dalšího "vylepšení" v podobě výraznějšího pasivního chladiče. Chladič je opravdu masivní (38x38x13mm), ale podmínka že se musí vejít do krabičky zůstala zachována. Pod něj jsem umístil měděnou podložku (20x20x1.2mm), k sehnání v čínských obchodech kolem 8 Kč/ks. Připevnění jsem řešil pomocí teplovodivého lepidla na bázi silikonu, cca 18kč/5g. V krabičce přibylo ještě pár otvorů pro lepší odvětrání.

Výsledek:
           

Upravil jsem i skript pro testování teploty (temptest.sh), přidán výpis modelu Raspberry a verze operačního systému. Skript obsahuje pět zátěžových testů, každý z nich je omezen na určitý čas parametrem --max-time (90 s), dohromady bude test trvat 7.5 minuty, samozřejmě si můžete čas upravit podle potřeby. Po každém testu je genrována teplota a frekvence CPU. Pro spuštění testu je třeba nainstalovat nástroj Sysbench viz. první příspěvek.

Nova verze skriptu ke stažení zde:
.zip   temptest2.zip (Velikost: 476 bajtů / Stažení: 104)

Výsledky testu:
   

S učinností chlazení jsem velice spokojen, i při tak vysoké zátěži kdy je CPU vytíženo na 100% po dobu 7,5 min. se teplota nedostala nad hranici 70 °C. Z praktických testů jsem prováděl měření po 2h přehrávání videa (1080p, H264) na systému  LibreELEC,  teplota pouhých 49 °C.

Edit (6.5.2018): skript upraven
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: RPi - testujeme, ladíme, topíme (Benchmarks) - od Petrvald - 06.5.2018, 11:33

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)