• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ?
@hfx9 Nikdy žádné měření rychlosti, byť dopadne sebelépe, nemůže garantovat, že bude dodávka dat vždy dostačující k plynulému přehrávání. Samozřejmě, čím větší je převis mezi požadovanou rychlostí a nakoupenou službou, tím je pravděpodobnost, že to pojede bez problému, větší. Ale nikdy to není a nebude 100%. Musíš pamatovat také na to, že hodně záleží na providerovi, na celkové provozu v síti, denní době, událostem (např. MS v hokeji) a také na stavu serverů na straně poskytovatele obsahu.

Jinak, to co požaduješ, tzn. měření přenosové rychlosti proti webshare, to je iluze. Žádné měření neměří rychlost proti webshare. V2tšinou je to proti nějakým serverům ve tvém nejbližším okolí.

Já si kupříkladu měřím přenosovou rychlost na rozhraní Ethernetu mého LibreELEC systému. Mám providera UPC 150/10 a většinou tam mám, při přehrávání přes SC, kolem 120-130 Mbps. Ale jsou chvíle (vyjímečné - večer, zajímavé sportovní přenosy na O2 nebo DIGI TV), kdy mi to (nárazově) klesá například i k 20 Mbps. Periodu měření mám 5s, takže je to vlastně průměrná hodnota za 5s a dá se tedy klidně klidně počítat s tím, že to může být špičkově i méně. Tady je samozřejmě prostor pro video cache. Pokud máš zdroj obsahu a protokol, který je schopný posílat data "napřed" (což u SC, potažmo WS, je), tak je to řešitelné. V tomto ohledu by ti, v případě, že se ti i při službě 100 Mbps seká FHD video, mohla pomoci analýza. Podívej se, jak se ti plní video cache (ctrl-shft-o) a pokud to nestačí a máš prostor, tak prostě zkus video cache přidat. Pokud nemáš z čeho, tak si zkrátka kup lepší službu. Ale patrně bude na vině spíše než cokoli jiného, tvá lokalita, kterou prostě tvůj provider nemá vyřešenu ideálně.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - od Client - 12.6.2019, 11:00

Přejít na fórum:


Prochází: 14 host(ů)