• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Resume...
#1
Tak si to shrňme.

Na fórum jsme se přihlásil poprvé před Vánoci 2018, kroutím si tady tedy už 18 měsíc. Skoro tak dlouho jako vojna za mého mládí (i když já jsem na ní byl jen měsíců 12). Online jsem tu podle evidence vysedával v kuse 2 měsíce a 4 dny. To je samozřejmě nic neříkjící informace, protože jsem rozhodně ty dva měsíce a kus na fórum soustavně nečučel... Co je ale jisté, že těch 1947 příspěvků jsem skutečně napsal vlastní rukou a (to se musím pochlubit) v drtivé většině to nebyly otázky, ale odpovědi či návody. To si jen rekapituluji, abych se alespoň vnitřně ujistil, že jsem snad byl fóru a lidem na něm trochu užitečný. Však jste mi také udělili 293 pozitivních hodnocení + 1 neutrální. Mimochodem dodneška nevím, jaký význam a účel to neutrální hodnocení má.

Odcházím (já to vlastně ještě nenapsal, ale k tomu se dostanu v závěru) od rozdělané práce. Většina toho, čím jsem se tu zabýval, není dokončena. Ale protože to není nic tak životně důležité, jako je třeba možnost přehrávání filmů a seriálů z Webshare 1, zas tak velká škoda to nebude. Ne, není to jen pouhé gesto plynoucí z reakce na současnou situaci (k tomu se ještě dostanu), prostě jsme tak nějak usoudil, že bude lepší čas, který jsem tu strávil, prožít jinak. Ne lépe, ne méně zbytečně, prostě jinak. Neznamená to, že na fórum už nezavítám (budu-li tu možnost ještě mít). Ale nečekejte od mne žádnou aktivní účast. Přečtu si co je nového, kdo zase koho urazil či pomluvil, a když budu cítit, že je to nezbytné, třeba se i k něčemu vyjádřím. Ale budou to už jen věci týkající se vlastního Kodi. Zrušil jsem možnost příjmu SZ (soukromých zpráv), takže je zbytečné byť je jen začít psát. Nebude je mi možné odeslat. Jestli někdo z vás má mou e-mailovou adresu, nepište mi prosím. Tedy pokud k tomu nebudete mít nějaký obecný důvod, v takovém případ vám (a velmi rád) odpovím. Rozhodně ale nehodlám odpovídat na otázky týkající se funkcí Kodi, skinu či programování addon. Opravdu! To by moje dnešní vyjádření ztratilo smysl.

A teď to poslední, pro někoho možná podstatné, na co čeká. V současné době prochází toto fórum a jeho komunita poměrně zásadním předělem (nechci napsat krizí, protože tak vážné to zase není). Takříkajíc se vyjasňují postoje a pozice, a to nejen k fóru, ale svým způsobem i k základním aspektům života této komunity. Ano, komunity, protože komunitou bezesporu jsme. Bohužel ale často jen formálně a bohužel pouze malá část z nás. Většina je na tomto fóru pouze z jednoho jediného důvodu. Že existuje addon, který umožňuje sledování filmů a seriálů, addon Stream-Cinema A to je pro to, abychom se stali skutečnými členy komunity málo. Ale to by samo o sobě ještě důvod k tomu odejít (či spíše vzdálit se) nebyl. Tím je to, že tu v poslední době byly překročeny jakési pomyslné hranice, do kterých je to jen diskuse, byť často vášnivá a většinou také nepochopená. Na to bych si ještě zvykl a vyrovnal se s tím. Ale když už začne jít do tuhého a někteří si spletou fórum zabývající se problematikou mediálního centra Kodi s kolbištěm, kde je dovoleno vše, tak u toho být nechci. Za normálních okolností bych vyzval administrátora, aby tomu učinil přítrž, ale právě v něj jsem ztratil důvěru absolutně. No a v takovém přípaě mi nezbývá, než se toho všeho raději neúčastnit.

Client
 
Citovat
#2
Ahoj Client, aj keď sa to ťažko číta, že odchádza taký výborný člen tejto komunity, tak chápem tvoje rozhodnutie.
Chcem sa ti poďakovať za tvoju prácu, za tvoju ochotu a čas pre nás, hlavne pre mňa ako začiatočníka boli tvoje rady a postrehy cenné. Ak mal niekto konkrétny problém, tak väčšinou sa dočkal od teba odpovede.
Dúfam, že si na nás úplne nezanevrel a tvoje cenné rady a postrehy si ešte prečítame.
Tak nech sa ti darí, ešte raz veľká vďaka za tvoj prínos pre túto komunitu.
 
Citovat
#3
Škoda, po JiRo další dobrý kus. Za sebe děkuji za Estauary Stream-Cinema, za všech těch 1949 postů. Je třeba si uvědomit, že ty posty zřídkakdy byly na dva řádky. Spíš naopak, slohové práce. Těžko se takový člen nahradí. Doufám, že se zveřejnění těch osobních údajů ještě vyřeší (přecijen byla neděle večer) a že to nebude tak horké. Každopádně ti přeji vše dobré a ať se ti daří!
 
Citovat
#4
Je to škoda.. veľmi veľká škoda.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#5
@Client
ahoj, tiez sa mi to tazko citalo je to skoda, Snad si aj tento moj prispevok najdes, chcem ti este raz podakovat za vsetko s cim si pomohol aj mne aj ostatnym tu na fore...
Beelink GT1 mini (905x2+CE actual-stable)
 
Citovat
#6
Určitě udělal dobré věci věci pro komunitu, trávil zde spoustu času a snažil se odborně radit. Jinak ale věčný nespokojenec, rebel a poslední dobou i ten, který se sám dopouštěl toho, co ostatním vytýkal:
> https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-dulez...3#pid87013
 
Citovat
#7
To je škoda, budeš nám tu chybět. Děkujeme za všechno, co jsi pro nás jako laiky udělal.
 
Citovat
#8
.... kua admine, také by jsi občas mohl vážit slova, horkých hlav tu za poslední dobu bylo až přespříliš (i na můj vkus) .... Ta Tvoje by měla začít chladnout jako první, nemyslíš ?

.... a ne, na pivo s autorem SC nechodím ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#9
@Rossi D: není snad cokoliv z toho pravda? Vždy býval v opozici. Přišel repozitář a následoval vyhraněný názor a nechtěl se skinem účastnit se. Nakonec raději skin obětoval. Potom přišly problémy a opětovně opozice.

Smutné je, že ostatním vyčítá nějaké chování a sám si dovoluje poklesnout ještě hlouběji. A teď teatrální odchody směrem na slovenské fórum, kde už čile vypisuje.

Ban nemá za toto chování jen proto, co tu pro ostatní udělal. V opačném případě by doslova letěl skrz zavřené dveře.
 
Citovat
#10
Tohle ještě, @XBMC-Kodi, okomentuji.

Ad. Repozitář - ano, měl jsme plno výhrad, část se týkala konfliktu dvou repozitářů, což se nakonec i potvrdilo, část navrhovaného způsobu vytahování addons ze starého a umisťování do nového (což třeba teď najednou vadí v opačném gardu), část byly výhrady k navrhovanému postupu, který se poté, co jsem se diskuse přestal kvůli osobním invektivám účastnit, nakonec změnil. Když s něčím nesouhlasím, tak to řeknu, když mám pocit, že někde něco dělá špatně, tak ho na to upozorním - jestli jsou tohle atributy nespokojenosti a rebelství, tak už asi nespokojenec a rebel budu...

Ad. Skin - převzal jsme práci po kolegovi, který vážně onemocněl. Věnoval jsme se jí, i když jsem před tím na fóru žádal ostatní, zda by se toho nechtěli ujmout. Rok jsem to nějak pytlíkoval, ale opravdu to nešlo dohromady - skiny znám a rozumím jim, takže jsme moc dobře věděl, co to chce a potřebuje, ale já jsem tomu ten čas prostě dá nemohl. O tom, že skin už opravdu dále dělat nemohu jsem informoval se značným předstihem a opakovaně, dal jsem k dispozici celou svou práci, tedy i tu, co ještě nebyla zvěřejněná, včetně té, kterou jsem připravoval, komunikoval jsem z lidmi, kteří skin do repozitáře vkládali a dále jsem těm, kteří měli potíže a žádali o radu, ty rady poskytoval. Ty tomu říkáš, že jsem "skin obětoval" - tak nevím, kdo je tady teatrální, to nechť posoudí ostatní.

Ad. BAN Ani netušíš, jaká to bude pro mne čest, když právě od tebe dostanu BAN.

Jo a ty řeči  typu "Ban nemá za toto chování jen proto, co tu pro ostatní udělal...," ty si klidně odpusť. Na to ti... (doplň si sám)
 
Citovat
#11
Nechci "pitvat" co kdo kde a kdy. Na tomto fóru jsem zakořenil, neb mne jeho téma /náplň baví a baví mne i inteligentní lidé kteří sem čas od času zavítají. Snažím se zde svou pranic užitečnou aktivitou pomoci udržet internetovou vizitku XBMC-Kodi jako živého / aktivního fóra, kde se každý den něco děje. Taková vizitka "života"  by měla nalákat ostatní Kodi postižené ke spoluúčasti a i k případné pomoci udržovat tento projekt na nohách. Bohužel mé "kulturní" vložky nebudou nic platné pokud zde budou chybět členové kteří jsou fundovaní ať již po stránce SW či HW. Nevěřím admine, že jsi tvořil toto fórum pro to, abys takové lidi odrazoval od jejich příspěvků, či Ti bylo zcela jedno, že odcházejí .... Proto jsem Ti výše psal - zachovej chladnou hlavu a udržuj si jako administrátor profesionální odstup od těchto věcí, těžko se to vrací zpět .... vše se nechá řešit "kulantně" a na úrovni, rozhodně nepřilévat olej do takto hořícího ohně ....
Ať již v Čechách na Moravě či na Slovensku, nevím (promiňte mi tu neznalost pokud se pletu) o jiném takto dlouho existujícím a fungujícím fóru pro Kodi, nechme to prosím tak i nadále .....

Promiňte mi to OT .....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#12
@Client: rozhodl jste se odejít.

Za to, co jste udělal pro komunitu děkujeme.

Za napadání, očerňování, vymýšlení nesmyslů a vyhrožování vás káráme.

A nyní již můžete v klidu odejít.
 
Citovat
#13
Jako v Titanicu - vraťte se...vraťte se...  6 Díky za zvážení @Client: až vše pomine...
 
Citovat
#14
Wink 
Jsem tady delší dobu, ale pouze jako pasivní člen (pozorovatel/laik), který kdysi kdesi (ani už nevím, jak to bylo) zjistil, že existuje nějaké KODI a v kody nějaké doplňky, skrze něž se dá prohlížet i filmy. Na základě návodů jsem dokázal rozchodit tytyo doplňky, zaplatit WS lidem, kteří mají 70 a více let pomohl tyto věci aktivovat, aby mohli koukat na televizi. Když to vše nějak přestalo fungovat a já se sem opět vrátil, koukám opět jako pozorovatel na tu celou žabo-myší válku v době koronavirové. Jenom jsem se nadechl, vydechl a pokrčil rameny a kroutím hlavou. Lidi, prosím vás neblbněte. Mohu se jen zeptat, zda si nějaké seznamy, databáze nebo něco, co navíc nejspíš není úplně košér, vezmete s sebou do hrobu (jak se říkává)? Víte, chci jen poukázet na to, že je to celé úplně směšné a zbytečné (říká člověk, který se na to kouká z povzdálí a má proto nadhled). Z životní zkušenosti vím, že tyto věci pouze zpětně mrzí.¨Lidé se mají spojovat a ne rozdělovat (tato doba nás to má spíš učit). Nerozumím zcela té problematice, utíká mi, co je pro chod toho, co normálně fungovalo, potřebné. Nevím, co ovlivňuje a proč nějaké fórum nějaké seznamy, repozitáře, umístění souborů, chápu jen to, že jste se pohádali a necháváte průjem, pardon průtok emocí, jako byste byli děti osamocené v dětské postýlce po probuzení a matka nebyla na příjmu. Jen tak to na mě působí. Možná to tak působí na více lidí, někteří se pouští do kritiky, někteří se snaží situaci uklidnit, někdo se naštve někdo se mstí. A proč? Co z toho budete mít, když říkáte, že z toho nic není a je to v nějaké šedé rovině? Pokud jsem principy pochopil správně, tak jediný, kdo něco inkasoval bylo nějaké úložiště, které nemá nic společného s KODI ani nějakým doplňkem, souvztažnosti mezi jednotlivými články tak zcela nechápu, jen vím, kam člověk poslal peníze dle návodů, aby tedy nějaké přehrávání fungovalo. O to víc tedy nějak nechápu, proč tento spor vůbec vznikl a probíhá, proč to někdo bere tak osobně?
Zkuste se prosím nad tím zamyslet, zkuste couvnouta jak se říkavalo u nás v práci, bežte za roh si naliskat nebo roztrhat občanky a jko chlapy, kteří si to vyříkali, si podejte ruce a zkuste fungovat dál. Nejste přece zákeřné ženské, které se na sebe usmějí a bodnou si do zad kudlu (nic proti babám, žiju s jednou velmi šťastně). Omlouvám se případně, pokud se pro vás jedná o OT. Promluvte si za týden zkuste se domluvit, bez emocí jako chlapi (fakt to pomáhá a máme ten dar to rozdýchat a mávnout nad tím rukou, nejde o život). Díky vám!
 
Citovat
#15
Veskere prispevky od Clienta co jsem cetl ja, mely hlavu a patu, davaly smysl, v podstate jsem s nimi vzdy souhlasil. Jako progr./technik musim ocenit jeho schopnosti a ochotu pomoct ostatnim, byt se casto rekrutovali z kasty "stahnu doplnek a mam to zadarmo". Kloboucek za to.

Lidi, kteri dokazou i neco udelat, problematice rozumi, ale navic to nesysli, nebo se nesnazi vydelat.
Velke diky !! Skoda, ze nebudu mit koho kontaktovat, az 4Net zmeni neco v infrastrukture IPTV, a ja budu potrebovat dobrou radu. Ale diky tobe si jako platici zakaznik zatim muzu doprat luxusu rozsireni na Kodi platformu, ktery je opravdu navykovy.

Opravdu skoda, ze jsou takovi prehluseni a znechuceni, ale chapu.. Pamatuju doby, kdy se "po nasem" (slusne, vecne, odborne) diskutovalo na internetu bezne. Ty doby jsou bohuzel pryc.

@Client: At se dari jak v osobnim, tak v pracovnim zivote, a hlavne to zdravi...
 
Citovat
#16
@ Client ďakujem a nech sa darí :)
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
#17
Děkuji @Client za práci zde odvedenou.
Fórum často na navštěvuji i kvůli Rossi D.
A skvěle to shrnul uživatel @cufe​​.
Války a osočování už bylo dost.Zakopejte válečnou sekeru.Děkuji
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)