• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ASRock J5005-ITX (Gemini Lake)
#5
Máš recht, u Intelu je ten marketing poslední dobou znát až moc.

Ale co se týče HDR, tak pokud je video masterováno v HDR a přehráváš opravdu HDR formát na televizi co opravdu umí HDR, tak je ten rozdíl opravdu vidět. (z mé zkušenosti - OLED LG 2017, Apple TV 4K s Netflixem a 4K Bluray disky). Ikdyž je ten obraz 2D, tak je v něm neskutečná hloubka. Když zdroje světla jako svítilna, slunce opravdu svítí, nebo i takové lidské oko se leskne jako skutečné. Když se pak člověk koukne na něco SDR, tak mi to přijde prostě ploché Big Grin Největší takové HDR demo je asi Planet Earth II, ze kterého mi opravdu spadla čelist, když jsem to viděl na 4K HDR Bluray disku.

Ale pokud vezme někdo HDR video a snaží se ho přehrát na normální televizi, tak pak je jasný, že to oproti normální verzi vidí jako znehodnocené, ikdyž přehrávač dělá konverzi HDR -> SDR. Což jsem tady na fóru už viděl. Nebo pokud někdo používá HDR Bluray ripy co byly udělané přes zachytávací kartu. A taky pokud zase člověk vezme SDR video a použije nějaký režim na televizi, co to převede do "HDR".  Tak pak to taky bude vypadat hnusně Big Grin

Pro HDR je potřeba video v tom formátu, přehrávač co to umí (software + hardware) a zobrazovač co to umí. (je to nová věc, a ne všechny zařízení to umí jako třeba před 10 lety H.264 co dnes umí všechno, proto se na to ještě musí dávat pozor)
Tedy pokud se to používá tak, jak se to používat má, pak se opravdu jedná o HDR a věř, že takhle si mozek telku nikdy nepředstavoval Big Grin

Ale to je off-topic. Zkrátka, Geminy Lake bohužel je další recyklace Intelu.
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: ASRock J5005-ITX (Geminy Lake) - od marhycz - 08.4.2018, 15:11
RE: ASRock J5005-ITX (Geminy Lake) - od meda - 19.10.2018, 23:25
RE: ASRock J5005-ITX (Geminy Lake) - od meda - 14.12.2018, 23:30

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)