• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 3.4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Připojení CZ/SK poskytovatelů OTT IPTV k TVHeadendu
@koperfield

Ano, všechno co píšeš v odkazovaném postu je rozumné. Včetně přechodu na parametry v json. Já tam také směřuji, jen jsem se obával, jestli to dekódování parametrů json aplikací jq ve streameru neprodlouží dobu přepínání kanálů. Takže to nyní testuji. Pokud se ukáže, že by to měl být problém, uvažuji o variantě ponechání jednořádkového souboru s dynamickými parametry pro streamer případně refresh script a do config.json ukládat pouze statické parametry.

Nový login script je pěkný, v podstatě nakonec směřuji k něčemu podobnému, jenže to je přesně to, kam jsem se já osobně dostat nechtěl. Tedy k nějakému takovému komplexnímu řešení s "hromadou kódu". Mým cílem byly jednoduché scripty určené spíše pro ty zkušenější. Tohle jsem hrubě podcenil, protože je začali využívat i laici a tam už to prostě jinak nejde a tou "hromadou kódu" je to třeba obalit. Sice jsem se o to chvíli snažil, ale teď už je to nad možnostmi mé kapacity, kterou tomu můžu věnovat. Můj poslední evoluční krok, jak ho mám dlouhodobě v plánu, tak bude config.json, jeho ruční editace a hromádka co možná nejjednodušších scriptů (login, refresh, playlist, epg, streamer) a možná něco, jako config script, který by se spouštěl buď samostatně nebo z login. V tom jsme se v podstatě sešli, jen ty to řešíš v jednom, v login scriptu s pomocí parametru spuštění --config. Víc už do toho asi investovat nehodlám.

Možná tedy ještě dotáhnu doplnění odkazu na loga kanálů do playlistů (většinou už to mám hotové, je to celkem jednoduché doplnění v playlist scriptu) a epg scripty. U těch je to krapet složitější, ale je po tom poptávka, takže by to ve scriptech být rozhodně mělo (plus samozřejmě odpovídající doplnění tvg-id do playlistu a uložení do Tvheadend přes externí graber/sock).

Sjednotit problematiku do jednoho tématu, to už tady bylo několikrát. Poslední je právě toto téma a jak vidno, ani to se neosvědčilo a některá řešení jsou stejně rozstrkaná u příslušných témat OTT služeb (4NET, Kuki, Sledovani(-e), ...). Takže to zkusit ještě jednou by bylo užitečné. Pokud nevíš, kde jsou jaká řešení popsaná, mohu tě navést. I když jako moderátor asi přehled máš.

Github je asi jediná cesta, jak to všechno udržet pod kontrolou a otevřít i dalším přispěvatelům. Ale to už jde mimo mě. Je to podobné, jako když jsem před časem ukončil svou účast v projektu skinu Estuary Stream-Cinema. Starého psa novým kouskům nenaučíš, takže to nechám na někom mladším.

OK, tak jsem o tom ještě přemýšlel. Upravím Nangu TV (O2TV a T-Mobile TV) do podoby tvého řešení (a pak případně i další). Byl bych blázen, kdybych se snažil vymýšlet něco po svém, byť to tak nějak mám připravené. A zároveň tam upravím ukládání/čtení parametrů do/z json souboru.

Přemýšlím, zda nebude problém s aplikací jq. U některých typů a verzí *ELEC není součástí systému a dostává se do něj instalací přes Kodi addon. Naštěstí v posledních verzích už je cesta k ní doplněná do příslušné proměnné prostředí, ale v některých starších verzích tomu tak nebylo. Ale to je okrajový problém, který se dá pro tyto případy vyřešit nějakým default umístěním, které je pro *ELEC známé a neměnné. Předpokládám, že u běžných Linux systémů je jq jejich standardní součástí případně se tam dá normálně nainstalovat.

Jinak pozor, zjistil jsem, že aktualizace access tokenu v refresh scriptu Magio, resp. ten aktualizační request, čas od času končí chybou. Zatím se mi nepodařilo přijít na to, čím to je a jestli to s něčím souvisí.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Připojení CZ/SK poskytovatelů OTT IPTV k TVHeadendu - od Client - 10.12.2019, 6:51
tvheadend o2tv epg - od renda61 - 26.6.2020, 9:09

Přejít na fórum:


Prochází: 29 host(ů)