• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rpi2 vs Rpi3
caues, chtěl jsem se zeptat vás co jste přešli z rpi2 na rpi3 jestli to ma nějak smysl? Na netu jsem našel najeke testy kde je trojka o něco málo rychlejší ale zas takový skok jako mezi jedničkou a dvojkou me to nepřijde. Jsou zde některé fajn věci navíc jako je bt a Wi-Fi ale to není pro mne tak velké lákadlo. Rpi používáme pouze na kodi, tak se chci zeptat jestli ma člověk tuto krabičku vyměnit a nebo spíše to není tak znatelne.  Jakékoliv příspěvky uvítám. Dikec

Citovat
O neco rychlejsi, ale nic zasadniho. Jedno RPi jsem vymenil, ostatni az pripadne za pristi generaci....

Citovat
Doma mam tri RPi2 a fakt nemam potrebu upgradovat. Naopak, vidim tam negativa v topeni.

A diky tomu, ze je trojka, se da i dvojka pres inzerat koupit za luxusni penize. 40 49
2x Raspberry Pi 2B - OpenELEC v6.0.3 (KODI 15.2) & 32 GB SD card
Asus EEE Box EB1501U - Atom N330 (1.6 GHz), 4GB RAM, nVidia ION, W10 Pro + Kodi 16
iPhone 7 128 GB v10.1.1 nonJB CZ & Apple Watch v3.1
iPad Air 2 128 GB v9.0.2 JB CZ (KODI 15.2)

Citovat
Ja vymenil ale chtel jsem to primarne kvuli zabudovanemu wifi, s tim byly trochu problemy, ted se zda byt relativne v pohode.
Jinak vykon je asi trochu lepsi ale nedramatizoval bych to. Daleko vice udela rychla karta.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1[/size]

Citovat
Dikec, prave jak píšete to topení je naprd. Segra ma prave trojku a co jsem tam byl tak jsem si nevšiml ničeho zásadního. Dvojku napáljim z USB z TV, doporucujete to nebo je to hodně špatný nápad. Teď jsem tam tedy dal 2,1 adaptér takže malina je pořad zapnuta. Co je lepší?

Sent from my iPhone using Tapatalk
vlastní EPG pro Kodi
[Only registered and activated users can see links Click here to register]

Citovat
Většina USB dá cca 500mA, což je naprosto dostačující, problém ale vznikne pokud připojíš k RPi nějaké periferie, například některý HDD se ti ani neroztočí. Ještě bych zmínil že vypínáním "natvrdo" se zvedá riziko poškození OS.
RPi 2 - BerryBoot - LibreELEC 7.0.2 + Retropie 4.0.2 + Raspbian PIXEL + LibreELEC Krypton 7.90.006

Citovat
Vše je napojeno na nasku v síti. Jediná periferie je USB dongle na dálkový ovladač. A to vypínání natvrdo... Tam hrozí poškozeni pouze pametovky nebo aj hw?

vlastní EPG pro Kodi

Citovat
Hardware by jsi poškodit neměl a pokud budeš vždy vypínat Kodi predejdeš i poškození OS, každopadně záloha to jistí
RPi 2 - BerryBoot - LibreELEC 7.0.2 + Retropie 4.0.2 + Raspbian PIXEL + LibreELEC Krypton 7.90.006

Citovat
Dikec za info. A je lepší tedy nechat to beze nebo vypínat?

vlastní EPG pro Kodi

Citovat
To si uz vyber sam, ja pouzivam RPi i jako domci uloziste, takze jej mam stale zaple. Jestli budes vypinat usetris cca 80 kc rocne ;-)

Citovat
Ja to vypinam večer ked idem spať vytiahnem adapter zo zásuvky a ráno to už niekto zapne, celý deň to je zapnuté.

Citovat
Me nejde o spotřebu energie. Spíše jestli například svižnějsi systém když je vše načteno a podobne.

vlastní EPG pro Kodi

Citovat
Tak, kdyz ho mas trvale zapnute, tak je logicke, ze jsou veskere sluzby hned k dispozici.

BTW a vypni si ten hloupej podpis u Tapatalku, vsichni uz vime, ze mas iPhone.
2x Raspberry Pi 2B - OpenELEC v6.0.3 (KODI 15.2) & 32 GB SD card
Asus EEE Box EB1501U - Atom N330 (1.6 GHz), 4GB RAM, nVidia ION, W10 Pro + Kodi 16
iPhone 7 128 GB v10.1.1 nonJB CZ & Apple Watch v3.1
iPad Air 2 128 GB v9.0.2 JB CZ (KODI 15.2)

Citovat

Přejít na fórum:

Prochází: 1 host(ů)