• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stream kanálů z Linux SAT STB
#33
To rozhodně. Nechci bránit uživateli v koupi :) Ale je to diskuzní fórum, tak jsem chtěl poskytnout můj úhel pohledu :))

HEVC,4K,3D to je záležitost jak to umí přehrát klient, Tvheadend prostě naladí datový stream a 1:1 ho předá klientovi a ten pak přehrává video. Alespoň mně fungují HEVC 4k kanály v pohodě (3D jsem nezkoušel). O sharing a ovládání CI se stará jiný software (OScam) na který se Tvheadend napojí. Enigma taky neumí sharing defaultně, ale instaluješ tam také totožný OScam nebo CCcam jako pluginy (aspoň tak sem to měl já když jsem zkoušel VU+).  DiseqC funguje, to tvheadend plně podporuje.
HBB ještě nefunguje, to přiznávám, ale na to máme doplňky jako iVysílání..
EPG s náhledy, zase to je doplněk Enigmy. Tvheadend to také umí elegantně. Jako v Enigmě tam rveš EPG z netu, ale v tomhle případě se pak zobrazí na všech klientech, takže to nemusím nastavovat na každé krabičce.
Tvheadend je linuxový software jako Enigma2, což znamená oba používají stejné DVB API :)

Teď nevím co přesně jsi zkoušel, že dané implementace Kodi neuměli, že to byla taková hrůza. Spoustu fajnšměkrovských věcí jako 23.976 output, DTSHD bitstreaming už funguje jako v mainline Androidí verzi, tak i na PC. na Android TV Shieldu máš navíc ten 4K YouTube jako přímo aplikaci, taky 4K Netflix, Amazon Prime, Hulu, ikdyž to v našich končinách člověk moc nevyužije. Jestli jsi ten Kodi na Androidu používal na nějakých těch čínských boxech, tak pak s tebou soucítím a souhlasím, tam je to hrůza Big Grin Tam když výrobce zprasí firmware, tak žádné DTS-HD, žádný 24p output..
Ale to je jako se satelitními boxy, když chceš kvalitu, kupuješ VU+, tady kupuješ Shield nebo Intelácký PC jako NUC, Apollo Lake desku. To samé PC, tím myslíš asi Windows. Ty taky nemáš tu enigmu na windowsu, ale na linuxu. Nepoužíváš tu enigmu jako počítač na další věci. Měli bychom srovnávat stejnou kategorii produktů.

Což znamená VU+ vs LibreELEC na Intelu (kde se používá pro dekodovaní obrazu VAAPI). Což je úplně někde jinde, než zmíněný DSPlayer nebo DXVA. Pracuje to s úrovni černé korektně při přehrávání Bluray remuxu máš 1:1 video jako z Bluray přehrávače. Při přehrávání satelitního, živého vysílání máš Motion Compensated Deinterlacing, což je prozatím nejlepší implementace deinterlacingu. Už je to ve výchozím nastavení povolené od LibreELEC 8.0. Tady je k tomu nějaké čtení pokud bys měl hodně dlouhou chvíli :) http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=231955 To je alternativa k tomu VU+. Ne plnohodnotný WIndows počítač nebo chinese android box. To bych pak k tomu mohl srovnávat nějaký satelitní settopbox za 1500.

Rozhodně netvrdím, že je Kodi ve všem lepší. Pro pouhý příjem satelitu na jedné telce a tabletu bych také koupil VU+, protože by odpadla potřeba Klient/Server. Pro tento způsob využití je VU+ ideální. Ale úroveň výš je dle mě dedikovaný(samostatný) satelitní server/rekordér a pak po celém domě klienti. Takhle server dělá co umí nejlépe -> přijímat, nahrávat satelitní signál (všechno to CI, sharing, EPG,...) a po síti už posílá jednoduchý stream, který si naladí klienti (v tomhle případě Kodi na Intelu s VAAPI), kteří umí zase nejlépe zobrazit video.

Mně samotnému se ve výsledku zdá Kodi jako komfortnější. Mám v jednom rozhraní knihovnu filmů, seriálů, doplňky, televizi ze satelitu a ten Estuary skin vypadá suprově.
Neříkám, že na VU+ nefungují pythonové doplňky z Kodi, nebo přehrávání ze sítě. Ale ten Kodi má větší komfort (pominu li tedy podporu HBB a v linuxovém LibreELECu není nejlepší metoda zobrazení 3D videa myslím).
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Stream kanálů z Linux SAT STB - od marhycz - 08.5.2017, 13:39
Stream kanálů z Linux SAT STB - od juuro - 16.6.2017, 13:56

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)