• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stream kanálů z Linux SAT STB
#34
Nemíním vůbec oponovat, moc tomu nerozumím, píši jen o zkušenostech.
1. Na Androidu funguje HD zvuk passtrough pouze na zařízeních jejichž výrobce "sponzoruje" vývojáře, kteří to napasovali na API pocházející z Nougatu, to má NVidiaShield, myslím Minix a ještě cosi. Píší, že to nebudou dělat pro čínské "scrapy". SPMC,FTMC,MrMC a ještě myslím jeden fork, to nějak obchází v Kodi 16 a jaksi to funguje, ovšem na verzi 17 už se to napasovat nedá. NVidia má sice aplikaci na 4k, ta je ovšem nativní a nemá s Kodi myslím nic společného. Řešení je podle mě jen jedno, ignorovat Android a přejít, pokud to jde na LIbreElec. Podle for vysoké procento majitelů i NShieldů, tak učinilo nebo má SPMC, poslední upgrady fware přinesly zase jiné problémy.
2. Zkusil jsem na PC Kodi 17 a zjistil jsem, že pro zvuk používá (už asi 20 let) PAPplayer a pro video DVDPlayer.
Zkusil jsem DVD s vícestupňovým menu, ani omylem, samostatný VOB, který byl interlaced byl pruhovaný jak zebra, hledám nějaké nastavení, raději se o nějaký Bobech a pod. nebudu zmiňovat. Jakési řešení přinesl "objev" DSPlayeru, takže konečně mohu požít renderer, který využívá grafiku hardwarově a stejně použít hardwarový deinterlace, no a světe zboř se dá se to nastavit pro různé situace jinak a pamatuje si to, objev, který udělal MPC player v minulém století. Moc to nepoužívám, u PC není pohodlí.
3. Kodi v Enigmě neumí vůbec nic, když píši nic, tak myslím nic. Jestli je to stejný system - Linux, no tak potěš koště.
Kodi volá ubohý E2player a je to tak hloupé, že to nepřehraje ani Sosáč. nepřehraje VP9 atp. Instalací třeba IPTVPlayeru se tam dá dostat i jiný player, ale buď jsem uživatel nebo kutil.

Atd.

Než přišla era 4k,HEVC,VP9 atp. používal jsem Dune BDPrime 3.0, jak to, že na tom jelo všecko i po síti už před 10 lety s fantastickám grafickým interface, ovládaným jazykem s pár příkazy, podporou PC Editorů atd.
Musel jsem hledat jiné řešení, zkoušel jsem DreamPlex,Emby,Universal, Archos a mnoho dalších, ze všech těch věcí vychází ještě Kodi nejlíp, hlavně díky knihovně, která ovládaná TinyManagerem je dobrá.

Myslíš, že si na Kodi v jakémkoliv systemu pustíš třeba BluRay Gladiator, který vyšel s Hollywood menu, všechny 3 verze pohromadě s 18 zvuky 5 druhů ? Zblázní se už při volbě hlavního filmu.  1

No flame.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Stream kanálů z Linux SAT STB - od Foolproof - 08.5.2017, 14:58
Stream kanálů z Linux SAT STB - od juuro - 16.6.2017, 13:56

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)