• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stream kanálů z Linux SAT STB
#35
Také rozhodně píši jenom o zkušenostech, nejsem hater, mám rád všechnu technologii Big Grin

1. Tak to bylo v minulosti, že to dělali pro sponzory, teď to Kodi využívá prostě oficiální Nougat API, takže jakákoliv krabička, která má Nougat by to měla podporovat. Takže už není potřeba používat forky. Za mě je Nvidia Shield určitě výborná streamovací krabice, ale kdybych ji měl, tak na ni Kodi asi vůbec nepoužívám. Protože Spotify, Radio mám jako aplikace, Filmy přes Plex a Tvheadend má i klienta, který se integruje přímo do Live Channels v Android TV. Protože máš pravdu, nějaké problémy tam stále jsou, co se týče Kodi. Třeba teď tam právě nefunguje v Kodi ideálně deinterlacing, což je pro Live TV celkem hodně důležité. Ale prostě, tím že máš k dispozici ekosystém aplikací na Android TV už pak trochu odpadá potřeba toho Kodi samotného. Bavíme li se čistě o Kodi, tak tam je opravdu nejlepší platforma LibreELEC

2.Co se týče zvuku, tak Windows verze umí bitstream. Co se týče těch menu, tam je možné, že to hapruje, já osobně si dělám z Bluray disků remuxy. Prostě odstraním menu, další audio streamy co nepotřebuji a udělám si z toho 1 mkv soubor, ale bez komprese, prostě jenom přetáhnutý video stream do mkv. ale DVD menu snad fungují už v pohodě, možná jsem jednou zkoušel jestli to přehraje dvd .iso červeného trpaslíka, než jsem si to ripnul do H.264 a šlo mi to Big Grin Co se týče toho deinterlacingu, tak tam to právě řeší LibreELEC, který implementuje VAAPI (Místo toho Bobu, DS PLayeru,...)

3. takhle rozhodně neber, že když jsou oba na Linux, tak je to stejný systém! :) Linux je jádro a záleží co na něj dál nainstaluješ. Jako kdyyž instaluješ Windows, pak nainstaluješ ovladače grafiky, zvukovky.... (hodně zjednodušeně) LibreELEC je minimalistická distribuce Linuxu přímo pro Kodi, což znamená jsou tam balíčky softwaru přímo pro Kodi. Ty které na Enigmě chybí. Pak chápu, že z toho nemáš dobré zkušenosti, protože Enigma prostě není oficiálně podporovaná platforma pro Kodi. Je to armový linux, který má balíčky hlavně pro ten VU+ systém, ta krása v Linuxu je, že si do toho systému dáš co potřebuješ, je pak minimalistický a rychlý, ale proto tam pak nejde Kodi, když ti vyvojáři dělali tu Enigmu pro jiný účel jestli mě chápeš Big Grin
Ten LibreELEC je systém přímo pro Kodi, takže tam všechno prostě funguje. Nespustíš tam PowerPoint, ale spustíš tam Kodi jak nejlépe to je možné.


Se sítovými přehrávači mám sám málo zkušeností, ale některé co jsem viděl byly opravdu výborné. Xtreamery třeba. Prostě jsi měl na NASu filmy, přehrával to z toho a nádhera. Ale já jsem jel doma od počátku XBMC/Kodi a je tam určitá vypilovanost, která jinde není. Uděláš si zkrátka svoji ultimátní krabičku Big Grin Když jsem přesunul filmy z NASu na Unlimited Google Drive + Plex Cloud, chtěl přijímat ten satelit a mít co nejlepší zpracování obrazu, tak mně nic jiného než Kodi nenapadlo. Používal jsem ho na malině a teď na klasických x86 intelech a nic lepšího si nedovedu představit.

Pokud bych nebyl ajťák a moje zkušenosti s Kodi by byla na nějakém cheap android boxu z alzy za 2k, nebo nějak napasovaném na té enigmě, tak bych o tom určitě mluvil naprosto jinak Big Grin Big Grin

Jo, co se týče těch menu na Bluray, tam jsem slyšel, že Kodi měl problémy a takový ten Xtreamer nebo ten tvůj přehrávač síťový s tím určitě neměl problém. Ale právě, já si chci vybrat film, kliknout Play a jet. Takže si vyberu audio stopy co chci, verzi co chci a udělám z toho to .mkv a můžu volně přepínat zvuky, titulky přimo v přehrávači, než to lovit v tom dvd menu.
Pokud bych ale chtěl jak říkáš si vybírat mezi 3 verzemi filmu (asi jako Extended cut, Directors cut..) tak to bych pak neměl asi na výběr. Ale mě stačí vždycky ta nejdelší Big Grin Big Grin
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Stream kanálů z Linux SAT STB - od marhycz - 08.5.2017, 19:51
Stream kanálů z Linux SAT STB - od juuro - 16.6.2017, 13:56

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)