XBMC-Kodi.cz
Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 (/prispevek-viditelnost-maliny-na-pocitaci-s-windows-10)



Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 - bejvalo - 18.2.2016

Zdravím,

prosím o radu. Mám doma Malinu + Kodi + Externí disk. Měl jsem doma PC s Windows 7 a Macbook. S obojím nebyl problém a mohl jsem se na Malinu normálně připojit přes Wifi. Teď mám Windows 10 ale Malinu vidím, už jen na Macu. Nevíte kde by mohl být problém? Ve Windows 10 jsem se snažil nastavit vše, router mám otevřenej jak vrata do stodoly a už fakt nevím čím by to mohlo být. 

S pozdravem Pepa

EDIT: Je fakt, že jsem Kodi aktualizoval už hodně dávno, mohlo by to být tím?


RE: Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 - S474N - 18.2.2016

Videt znamena co? Sdileni slozek?

Aby to nebylo Sambou v3. Zkus v tech Win zapnout podporu Samby v2 nebo 1.


RE: Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 - bejvalo - 18.2.2016

S474N: pardon. videt znamena sdileni jak pises. ja tehdy nic nenastavoval. zapl jsem malinu do site, dojdu k PC a najednou vidim dalsi zarizeni v sitich. kliknu a vidim, ze jsem napojeny na disk co je na maline. mile prekvapeni :) a po instalaci W10 uz tohle neprobehlo. vyzkousim tedy zmenit sambu. diky.

http://yatse.tv/redmine/projects/yatse/wiki/XbmcConfig jeste jsem nasel tohle, moje anglictina je na prd, ale vypada to, ze nejsem sam se stejnym problemem.


RE: Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 - Rossi D - 18.2.2016

Jak píše S474N, Windows 10 mají problémy se sambou, někde jsem onehdy vyštrachal toto (třeba to zabere):

Spustit jako admin příkazový řádek a zadat:
Kód:
sc.exe config lanmanworkstation depend= bowser/mrxsmb10/nsi
sc.exe config mrxsmb20 start= disabled
a restart ....


RE: Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 - bejvalo - 02.3.2016

vyřešeno. taková prkotina. stačilo mě zadat ve W10 do adresního řádku v sítich: "\\Openelec" a bylo hotovo. Třeba to někomu taky pomůže :)


RE: Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 - marecek65 - 02.3.2016

bejvalo: urcite mi to pomoze, tiez som sa trapil s nastavovanim siete ako ty a nevedel som tam tu malinu dostat. Pritom na Win7 to bolo nastavene automaticky


RE: Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 - Andy230 - 02.3.2016

Mám dojem že stačí zapnúť vyhľadávanie v sieti (za predpokladu že máme nastavenú rovnakú pracovnú skupinu na všetkých zariadeniach), pretože vo Windows 7 je defaultne zapnuté, ale vo Windows 10 je defaultne vypnuté.


RE: Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 - PetrM - 02.3.2016

Desítky mají s tímhle evidentně problém, já  v Síť nevidím ani RPi2, ani NAS, ani ostatní počítače v síti, a ani ten svůj. Zjišťování sítě mám zapnuté, zkoušel jsem všechny možné návody z netu, a když už se mi je podaří zobrazit, tak zase za chvíli zmizí. :-(
Doufám, že o tom klucí v MS ví, a nějaká další aktualizace to vyřeší.


RE: Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 - marko65 - 02.3.2016

PetrM: Presne to iste som robil aj ja, zistovanie siete mam nastavene od zaciatku. Zaujimave ale je, ze ked som mal  Win 10 inovovany z Win 8.1, nebol probblem. Potom som ale urobil cistu instalaciu a od vtedy nevidim rasberry. Ked dam do riadku \\openelec, tak ho najdem, ale stale ho nie je vidno v okolnych pocitacoch.


RE: Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 - jkmh - 02.3.2016

to Rossi
Díky, bojoval jsem s tím stejně jako bejvalo


RE: Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 - PaPe3 - 06.11.2016

pratele jedine co mne pomohlo je vypnout sdileni s heslem. Pokud vypnete heslo jede vse jak ma


RE: Viditelnost maliny na počítači s Windows 10 - optimas - 10.11.2016

PaPe3: Fakt? Já mám heslo vypnuté a stejně se nedostanu na disk přes Sambu, protože na mě vyskočí hláška zadejte Login a heslo a když tam dám jiný disk co je taky v PC tak to heslo nechce, ale zase v té složce do které vlezu nic není, ale v PC tam mám v té složce soubory a filmy. Tak mi to vysvětli. 3