XBMC-Kodi.cz
Přerušení přehrávání - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - software (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-software)
+--- Fórum: Operační systémy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-operacni-systemy)
+---- Fórum: Android / Android TV (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-android-android-tv)
+---- Téma: Přerušení přehrávání (/prispevek-preruseni-prehravani)Přerušení přehrávání - Robert_72 - 18.8.2019

Používám KODI na ANDROID boxu A95X Max TV Box. Setkávám se však s velmi podivným chováním přehrávače ve formě přerušování přehrávání, a to ať se jedná o soubory videa, či hudby. Předem musím uvést, že tato problematika nemá základ v pomalé síti, či výpadcích sítě, výpadcích NAS, apod., což jsem si zprvu myslel.
Toto přerušení, za kterým následuje samozřejmě přerušení přehrávaného a vrácení do menu, nebo přeskočení na další soubor (dle nastavení), totiž nastává, jak u malých MP3 souborů s hudbou, tak u obřích souborů s videem m2ts, mkv, atd.
O to podivnější je, že toto přerušování následuje vždy téměř přesně po 30 min, nehledě na daný časový úsek ve vztahu k jednomu souboru. A, aby toho nebylo málo, tato chyba se u v přehrávání vyloučí tak, že byť obří video soubor 70 GB, se nespustí z menu / prostředí KODI, ale spustí se z Filemanageru v KODI - pak toto přerušení neproběhne a třeba 2,5 hod. film se přehraje najednou bez problémů.
Setkal jste se d tím již někdo? Nebo nevíte, čím by to mohlo být?


RE: Přerušení přehrávání - meda - 18.8.2019

Proud dat z internetu je omezený časem bez závislosti na jejich objemu.
To jediné z popisu chápu. Čím to může být nevím. Zapůjčením IP adresy v trase na zmíněnou dobu?
Jak jste připojený k internetu a čím?


RE: Přerušení přehrávání - Robert_72 - 18.8.2019

Jedná se o data v domácí LAN, která obsahuje NAS, tedy ne z internetu.
IP adresa NASu je nastavena staticky. Kdyby byl problém s IP adresou nebyl by rozdíl mezi tím jak se soubor spustí.
Internet sám o sobě tedy na tuto chybu vliv nemá.
Jinak Vaše tvrzení, že se jedná o výpadky v závislosti na čase a ne na objemu dat, se dá označit jako přesné. Ovšem je s podivem, proč se SW KODI chová tak rozdílně při spuštění souboru z jeho menu a nebo z průzkumníka souborů.
S podobným padáním jsem se setkal ještě u VLC, ovšem ten si padá na Androidu jak chce.


RE: Přerušení přehrávání - meda - 18.8.2019

Aha, děkuji za nápovědu. Pro mírný pokrok by bylo testnout, zda se stejný problém projeví na jiném systému podobně. Například v Kodi instalovaném na Windows/Linux na PC nebo NB.


RE: Přerušení přehrávání - Client - 18.8.2019

Stop přehrávání po jisté době, to se v průběhu historie Kodi objevuje celkem běžně a má různé příčiny. Jakékoliv řešení by mělo v tomto případě začít u popisu systému (verze Kodi), debug logu a v tomto případě i u nastavení videco cache v advancedsettings.xml a velikosti RAM paměti. Bez toho je jakákoliv diskuse nad tímto tématem jen hledání jehly v kupce sena nebo věštění z křišťálové koule. Tak se o jedno pokusím... 1

Při přehrávání spuštěném z příslušného video/audio menu nebo z file manageru Kodi se vždy děje jedno a to samé. Spustí se přehrávač Kodi a ten neví, odkud je spuštěn. Chová se tedy vždy úplně stejně. Co ale stejné není, to je to kolem. Je to jen hypotéza, ale také jeden z možných důvodů tvých problémů. Tedy pokud sis nastavoval video cache. Je možné, že ses v nastavení trefil někam těsně za akceptovatelnou hranu obsazení paměti a v okamžiku, když buffer dosáhne jistého limitu, tak to shodí přehrávač. Když spouštíš z video/audio menu, tak je paměť obsazená více, když z file manageru, tak méně. Proto ti to při spuštění z file manageru nespadne. V tomto případě by tedy pomoc měl být snadná. Zkus zmenšit velikost video bufferu v advancedsettings.xml, restartuj Kodi a vyzkoušej to. Ale jak už jsem napsal, je to jen jedna z hypotéz a navíc je platná pouze tehdy, pokud sis buffer video cache sám nastavoval. Pokud ne, případně pokud se to zmenšením bufferu nespraví, pošli to, co jsem napsal na začátku.