• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přerušení přehrávání
#1
Používám KODI na ANDROID boxu A95X Max TV Box. Setkávám se však s velmi podivným chováním přehrávače ve formě přerušování přehrávání, a to ať se jedná o soubory videa, či hudby. Předem musím uvést, že tato problematika nemá základ v pomalé síti, či výpadcích sítě, výpadcích NAS, apod., což jsem si zprvu myslel.
Toto přerušení, za kterým následuje samozřejmě přerušení přehrávaného a vrácení do menu, nebo přeskočení na další soubor (dle nastavení), totiž nastává, jak u malých MP3 souborů s hudbou, tak u obřích souborů s videem m2ts, mkv, atd.
O to podivnější je, že toto přerušování následuje vždy téměř přesně po 30 min, nehledě na daný časový úsek ve vztahu k jednomu souboru. A, aby toho nebylo málo, tato chyba se u v přehrávání vyloučí tak, že byť obří video soubor 70 GB, se nespustí z menu / prostředí KODI, ale spustí se z Filemanageru v KODI - pak toto přerušení neproběhne a třeba 2,5 hod. film se přehraje najednou bez problémů.
Setkal jste se d tím již někdo? Nebo nevíte, čím by to mohlo být?
 
Citovat
#2
Proud dat z internetu je omezený časem bez závislosti na jejich objemu.
To jediné z popisu chápu. Čím to může být nevím. Zapůjčením IP adresy v trase na zmíněnou dobu?
Jak jste připojený k internetu a čím?
 
Citovat
#3
Jedná se o data v domácí LAN, která obsahuje NAS, tedy ne z internetu.
IP adresa NASu je nastavena staticky. Kdyby byl problém s IP adresou nebyl by rozdíl mezi tím jak se soubor spustí.
Internet sám o sobě tedy na tuto chybu vliv nemá.
Jinak Vaše tvrzení, že se jedná o výpadky v závislosti na čase a ne na objemu dat, se dá označit jako přesné. Ovšem je s podivem, proč se SW KODI chová tak rozdílně při spuštění souboru z jeho menu a nebo z průzkumníka souborů.
S podobným padáním jsem se setkal ještě u VLC, ovšem ten si padá na Androidu jak chce.
 
Citovat
#4
Aha, děkuji za nápovědu. Pro mírný pokrok by bylo testnout, zda se stejný problém projeví na jiném systému podobně. Například v Kodi instalovaném na Windows/Linux na PC nebo NB.
 
Citovat
#5
Stop přehrávání po jisté době, to se v průběhu historie Kodi objevuje celkem běžně a má různé příčiny. Jakékoliv řešení by mělo v tomto případě začít u popisu systému (verze Kodi), debug logu a v tomto případě i u nastavení videco cache v advancedsettings.xml a velikosti RAM paměti. Bez toho je jakákoliv diskuse nad tímto tématem jen hledání jehly v kupce sena nebo věštění z křišťálové koule. Tak se o jedno pokusím... 1

Při přehrávání spuštěném z příslušného video/audio menu nebo z file manageru Kodi se vždy děje jedno a to samé. Spustí se přehrávač Kodi a ten neví, odkud je spuštěn. Chová se tedy vždy úplně stejně. Co ale stejné není, to je to kolem. Je to jen hypotéza, ale také jeden z možných důvodů tvých problémů. Tedy pokud sis nastavoval video cache. Je možné, že ses v nastavení trefil někam těsně za akceptovatelnou hranu obsazení paměti a v okamžiku, když buffer dosáhne jistého limitu, tak to shodí přehrávač. Když spouštíš z video/audio menu, tak je paměť obsazená více, když z file manageru, tak méně. Proto ti to při spuštění z file manageru nespadne. V tomto případě by tedy pomoc měl být snadná. Zkus zmenšit velikost video bufferu v advancedsettings.xml, restartuj Kodi a vyzkoušej to. Ale jak už jsem napsal, je to jen jedna z hypotéz a navíc je platná pouze tehdy, pokud sis buffer video cache sám nastavoval. Pokud ne, případně pokud se to zmenšením bufferu nespraví, pošli to, co jsem napsal na začátku.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)