XBMC-Kodi.cz
DTS HD - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: DTS HD (/prispevek-dts-hd)DTS HD - quentin - 30.4.2020

Dobrý den. Prosím o radu. Kodi mám nainstalováno v PC a přes HDMI propojeno s AV Denon AVR-X2600H, který má podporu všech nových zvukových formátů, přesto, když v kodi nastavím zvukový dekodér a průchod zvuku na WASAPI HDMI a pustím film RIP se zvukovou stopou 7.1 (AV mi detekuje zvuk 7.1 DTS HD HI-RES) tak mi žádný zvuk nehraje a video se po několika vteřinách začne sekat až po úplné zastavení. Nevíte čím by to mohlo být?


RE: DTS HD - jkmh - 30.4.2020

@quentin: Mám tedy jen Denon 1600H a popsaný problém nemám. Filmy s Dolby Atmos, Dolby Digital+ apod. ti jedou? Mají podobný datový tok. Zkus vyměnit HDMI kabely. Určitě by měly splňovat certifikaci min. HDMI 2.0. Já mám kabely s certifikací HDMI 2.1. Neuvádíš rozlišení videa. Předpokládám, že film je v 4k.


RE: DTS HD - quentin - 30.4.2020

Dohledal jsem na internetu tabulku certifikací HDMI a zřejmě v tom bude ten problém, mám hodně staré HDMI, zkusím vyměnit za 2.0 protože potřebuji 10m délku, to bych se v 2.1 nedoplatil. Každopádně Ti děkuji za odpověď.
A ještě ke tvé podotázce : jednalo se o rozlišení 1080 p a zvuk 7.1. Ten film má tři zvukové mutace: český 5.1, anglický 5.1 a anglický 7.1 DTS HD. První dvě mutace hrají normálně. Když jsem zkusil 4k tak je obraz jakoby "slunečně" přpálený, takže nekoukatelný, takže mě napadá jedině výměna HDMI.


RE: DTS HD - jkmh - 30.4.2020

No nevím. 10m v HDMI je už skutečně na hranici možného a myslím, že to vyžaduje skutečně kvalitní kabely. Hodně štěstí. Pokud ti to pomůže, jen dobře.