XBMC-Kodi.cz
Problém s SMB v Kodi 19 - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: Problém s SMB v Kodi 19 (/prispevek-problem-s-smb-v-kodi-19)

Stran: 1 2


Problém s SMB v Kodi 19 - krystof90 - 16.5.2021

Ahoj, mám problém se Sambou v Kodi 19. Po aktualizaci Kodi na novou verzi Matrix se nemohu připojit ke složkám v PC. Když dám vyhledat novou sdílenou složku, Kodi napíše Chyba 2: sdílená složka není dostupná. Kodi mám instalováno na telefonu android, verze 19.1. Ale zkoušel jsem to i z PC Windows 10 x64. Sdílení složek přes SMB jsem zkoušel i z jiných aplikací např. VLC tam to fungovalo bez problémů, ale v posledních dnech aplikace dlouho načítá složky např. 3minuty. Někdy dokonce složky nenačte vůbec, zkoušel jsem to i z jiného telefonu tam to fungovalo, ale po 1 dni to přestalo pracovat. Prosím o radu. Díky


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - bojler - 16.5.2021

Nastavenia/servery/smb klient/minimalna verzia protokolu=smbv1. Restart=ano


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - krystof90 - 16.5.2021

Zkusil jsem to nastavit, ale stále to nefunguje.


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - JiRo - 16.5.2021

Nastavení v SMBv1 nelze v Kodi 19 použít, řiďte se postupy uvedenými v https://kodi.wiki/view/SMB.


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - krystof90 - 16.5.2021

Nevím, zkoušel jsem to podle návodu @JiRo a stejně to nefunguje. Píše mi to Chyba 2: sdílená složka není dostupná nebo Operation not permitted.


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - JiRo - 16.5.2021

@krystof90 Obvkylé problémy se objevují v případech kdy, se používá Home verze Windows a došlo k přejmenování uživatele a/nebo u účtů bez hesla (to poslední prakticky u všech systémů se samba sdílením).

Já samba sdílení používám několik let (Windows, NAS, Windows Server) počínaje Kodi verzí 13. Jakmile to šlo, používal jsem samba verzi >1, tedy neprohledával síť, pro zdroje používám výhradně host name a definuji přístup ke zdrojům přes funkci Přidat umístění v síti, jméno a heslo. Nové major verze řeším většinou upgrade, případně při nových instalacích kopíruji ručně soubory s definicemi zdrojů (souces.xml, mediasources.xml a passwords.xml).

Přechod na Matrix jsem zatím provedl u Windows 10 Pro, Android a CE a vždy mi sdílení samba fungovalo.


Problém s SMB v Kodi 19 - johnyfly1 - 17.5.2021

mne nejde vyhladavat v sieti ked pridavam zdroj ale ked manualne napisem presnu cestu pomenujem ju tak sa mi tamv poho pripoji....
skusane na 2ch android tv boxoch....


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - alang - 21.8.2021

Zdravím,
mám dotaz. Po mnoha pokusech se sdílenými složkami jsem zjistil že muj stary NAS QNAP TS-209 podporuje pouze Sambu 1 a ne vyšší.
Při přechodu na KODI Matrix mi přestaly fungovat sdílené složky z NASu. 
Je nějaká šance jak to rozchodit?

Díky za rady


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - meda - 21.8.2021

Povolit SMB1 musí umožnit jak systém, tak Kodi. V kodi to povolit jde v Nastavení-Služby.
Pokud máš CoreElec, mělo by to jít i v nastavení systému (já ho nemám, neověřím).


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - jkmh - 21.8.2021

@alang: V nastavení Kodi povolit ve službách min SMBv1, max SMBv3. Pokud máš CE, pak v jeho nastavení služeb to samé a pak restart.

Zároveň je nutné si uvědomit, že SMBv1 je velmi starý a velmi děravý protokol. Proto si zjisti, jestli není pro tvůj NAS vydaná aktualizace, která by umožňovala vyšší verzi SMB protokolu.


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - alang - 21.8.2021

Mam androida a ve službách KODI jsem zkusil nastavit min SMBv1. Je tam i zaskrtavaci box "Použít starší zabezpečení" ktery není aktivní.
Pokud si ve WIN 10 zatrhnu podporu SMB1 tak se z notasu na ten NAS dostanu bez problemu.
NAS uz nejde bohuzel  zadnym firmware aktualizovat.


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - alang - 22.8.2021

Tak po brouzdání a týdením zkoumání všeho možného jsem na to vyzrál.
Stačí připsat k IP adrese NASu v mapování cesty v KODI port 445.
Více zde:
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-vzdalene-pripojeni-k-nas-synology?highlight=NAS+Synology+port


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - 3skac11 - 18.1.2024

Mam podobny problem. Mam router Asus a v nom vlozene usb resp.hdd.
Po prechode z 18.9 na 19.4, kodi nevidi zdielane zlozky. Po zmene nastavenia v kodi na smb1/smb3 sa zlozky ukazu ale po oznaceni zlozky chce meno a heslo pre danu zlozku.
Ziadnu zlozku ale zaheslovanu nemam ani usb/hdd.
Ked zadam heslo z routra, nezoberie to a pyta ho znovu.
Nestetol sa s tym niekto?


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - JiRo - 18.1.2024

@3skac11 Zkus ještě v Minimální verzi protokolu nastavit SMBv2 a v okamžiku, když se ti při přidávání zdroje objeví okno Vyhledat sdílenou složku, přidat ten router jako zdroj komunikující protokolem SMB přes Přidat umístění v síti.
       
A nebo možná, vyřešit to jednoduše tak, že si na tom routeru to heslo nastavíš. Vím, že s tímto jsem se dříve také potýkal, a už si nepamatuji, ale myslím, že tak jsme to právě takhle vyřešil. Fakt je, že dnes mám všechny samba zdroje z NAS, které používám v Kodi, zaheslované.
Ještě jsme se podíval na to, jak to mám já. Uvědomil jsme si, že jeden zdroj, který heslo také nemá, přeci jen v Kodi používám. Já ovšem mám Kodi 20 nebo 21 a tam v oblasti funkcí SMB klienta k nějakým změnám došlo. Je tam například funkce WS-Discovery, která umí vyhledávat zdroje používající SMB službu, a díky které Kodi zdroj se SMB službou vyhledá, i když mám minimální verzi SMBv2.


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - 3skac11 - 19.1.2024

@JiRo
Podarilo sa mi to sprevadzkovat na PC (W7) tak, ze som postupoval takto:
Tento pripad mi nefungoval:
Pridat zdroj/zadat nazov/vyhladat/Windows(SMB)-zlozka bola prazdna.
Ked som isiel takto:
Pridat zdroj/zadat nazov/vyhladat/pridat sietove imiestnenie/Windows(SMB)8 nazov servera, tam som vlozil ip routra/vytvorilo sa mi smb:ip routra/ 
Teraz uz vidim zlozky na usb/hdd v routru.

Rovnaky postup som chcel zvolit aj pre androidbox ale postup ako v PC mi nejde.
Ked navolim v kodi (androidbox) min.SMB2 a max. SMB3 zlozka je prazdna.
Pokial to zmenim, ze min SMB1 a max SMB3 zlozky sa mi sice ukazu ale opat to pada na tom hesle kde chce uzamknut nastavenia pre smb://ip routra .
V spravcovi suborov potom vyskoci hlaska, ze sa nepodarilo pripojit k sietovemu serveru.


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - kraftwerk007 - 19.1.2024

Nevím, jestli se nepletu...
Ale matně si vzpomínám, že to heslo po mě chtělo taky i když je vše bez ověřování. Tak jsem do nově vytvořené cesty MUSEL napsat jakékoliv heslo, např. User a, heslo a, atd. Je jedno co tam napíšeš.


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - 3skac11 - 19.1.2024

Ano, rozumiem. Praveze som skusal hocijake admin/admin, heslo z routra ale stale ked zadam akekolvek potvrdim OK a naskoci mi opat ta tabulka z heslom...
V spravcovi suborov potom vyskoci hlaska, ze sa nepodarilo pripojit k sietovemu serveru.


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - kraftwerk007 - 19.1.2024

A v routeru je vše povolené?
[img][Obrázek: asus.png][/img]


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - 3skac11 - 19.1.2024

Ano, mam to presne takto, akurat ze mam typ N17U.
Mas tiez ASUS? Mal by som otazku ohladom vzdialeneho pristupu na router.
Operator /Telekom/mi tvrdi, ze to nie je mozne ani na ich routru ani na vlastnom...


RE: Problém s SMB v Kodi 19 - kraftwerk007 - 20.1.2024

Tak to bohužel netuším. Vzdálený přístup nepoužívám.